343 Industries i Microsoft pracuje nad grą Halo VR?

343 Industries i Microsoft pracuje nad grą Halo VR?

Microsoft potwierdził, że legendarna seria FPS Halo doczeka się wydania na platformę Windows Mixed Reality. Niestety nie wiadomo jeszcze, jaką formę będzie miał ten projekt.

Gdy Halo debiutowało 16 lat temu, z miejsca stało się bestsellerem na oryginalnego Xboksa i prawdopodobnie głównym powodem, dla którego konsola ta w ogóle zaistniała szerzej na rynku, a marka nadal trwa. Tymczasem logo Halo pojawiło się w promocyjnej grafice zapowiadającej nadchodzącą zawartość dostępną na Windows Mixed Reality, czyli platformę Microsoftu łączącą Rzeczywistość Rozszerzoną (AR) z Wirtualną (VR). Czyżby gigant z Redmond liczył na to, że Halo okaże się takim samym wabikiem napędzającym sprzedaż zestawów Wirtualnej Rzeczywistości, jak swego czasu gra Bungie wyrobiła renomę pierwszemu Xboksowi?

Poniższa grafika potwierdza powstawanie projektu Halo na platformę Windows Mixed Reality

Na razie warto powstrzymać się przed wydawaniem pochopnych wniosków. Wiadomo na pewno, że Halo w jakiejś formie zagości na VR. Nie wiadomo tylko, w jakiej. Niekoniecznie musi być to strzelanina FPP - może to być jakiś interaktywny projekt multimedialny. Już w 2015 firma zaprezentowała na E3 suplement AR dla Halo 5: Guardians dla HoloLens. Podejrzewam jednak, że nadchodzące Halo dla Windows Mixed Reality nie będzie dostępne na HoloLens, z racji tego, że to urządzenie nie przewidziane dla konsumenckiego segmentu rynku. Poza tym Intel ogłosił zaprzestanie produkcji chipu Atom x5-Z8100P, w który wyposażony jest HoloLens, co sugeruje, że w przyszłości pojawi się nowsza, bardziej zaawansowana wersja tej platformy. Dostawca HoloLens dla Microsoftu, firma Himax, przewiduje jednak, że będzie to za około 2 lata. Ciężko uwierzyć w to, że projekt związany z bestsellerową serią Halo dostępny byłby jedynie na platformę poza zasięgiem dla przeciętnego odbiorcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 343 Industries i Microsoft pracuje nad grą Halo VR?

 0