3-wentylatorowy prototyp Radeona RX Vega 56 na zdjęciach

3-wentylatorowy prototyp Radeona RX Vega 56 na zdjęciach

Dziś na rynku debiutują karty graficzne z serii Radeon RX Vega, czyli nowe i długo wyczekiwane propozycje AMD dla high-endowego segmentu. Tymczasem w sieci ukazało się ciekawe zdjęcie prezentujące prototyp modelu RX Vega 56.

Zdjęcie opublikowane zostało przez portal TooliusTech i nie ma wątpliwości, iż mamy do czynienia z prototypem, co potwierdza choćby specjalne złącze dla inżynieryjnych płyt. Karta jest naprawdę nietypowa i wyraźnie różni się od finalnego referencyjnego wariantu. Przede wszystkim wyposażona została w aż 3 wentylatory, posiada krótki laminat oraz naprawdę masywny radiator. Poza tym, w odróżnieniu od karty, która właśnie ląduje na sklepowych półkach, ten model posiada dwa dodatkowe złącza zasilające 6+8-pinowe.Nie wiemy w jaki sposób ktoś wszedł w posiadanie tego prototypu, ale biorąc pod uwagę, że jego zdjęcia wykonano obok takich kart graficznych, jak Radeon RX Vega 64 oraz profesjonalny Radeon Pro WX 9100, zakładać można, że źródło jest naprawdę wiarygodne.

Prototyp Radeona RX Vega 56 prezentuje się naprawdę ciekawie i wygląda na to, że AMD finalnie zdecydowało się na dość spore zmiany

Karta ta zdawała się iść śladami Radeona R9 Fury (bez X w nazwie), który także oferowany był przez partnerów AMD w wersji z potrójnymi wentylatorami z masywnymi coolerami. Nas ciekawi przede wszystkim, jak karta z 6+8-pinowym złączem wypada na tle referencyjnego modelu ze złączem 8+8-pinowym, ale zapewne tego się już nie dowiemy. Przypominamy, że Radeon RX Vega 56, czyli z nieco okrojonym GPU Vega 10, wyceniony został przez producenta na 399 USD (niestety nie znamy jeszcze polskich cen nowych Radeonów, ale powinniśmy poznać je już wkrótce). A Wam jak podoba się ten prototyp?

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: 3-wentylatorowy prototyp Radeona RX Vega 56 na zdjęciach

 0