3DMark od teraz z funkcją testowania stabilności

3DMark od teraz z funkcją testowania stabilności

Firma Futuremark odpowiedzialna za popularne narzędzie 3DMark, służące do pomiaru wydajności podsystemu graficznego, rozszerzyła właśnie funkcjonalność swojej flagowej aplikacji o test stabilności. Nowy tryb pozwala na zapętlenie benchmarka Fire Strike lub Skydiver, pozwalając tym samym na sprawdzenie zachowania platformy po overclockingu. W odniesieniu do dotychczas dostępnego ustawienia "loop", test stabilności działa nieprzerwanie i po zakończeniu sceny, nie przeładowuje jej, ale płynnie przechodzi do początku.

Nowy tryb pozwala na zapętlenie benchmarka Fire Strike lub Skydiver, pozwalając tym samym na sprawdzenie zachowania platformy po overclockingu.

Darmowe wydanie 3DMarka umożliwia przeprowadzenie 10-minutowej sesji pomiarowej. Chcąc przedłużyć czas trwania testu, należy zakupić licencję na wersję Professional, która zapewnia zwiększenie limitu do 40 godzin. Poza samym zapętlaniem animacji, program od Futuremark oferuje też możliwość zbadania charakterystyki zegara procesora graficznego, co pozwala w prosty sposób zdiagnozować występowanie throttlingu, czyli zrzucania częstotliwości pracy z powodu zbyt wysokiej temperatury roboczej. Ponadto w moduł  wbudowano algorytm, który automatycznie ostrzeże użytkownika w przypadku, gdy liniowość taktowania spadnie poniżej 97%.

Aby skorzystać z opisywanego testu, wystarczy pobrać najświeższą aktualizację do 3DMarka, czego można dokonać albo za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, albo poprzez klienta Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 3DMark od teraz z funkcją testowania stabilności

 0