5. sezon Ultraligi zakończony; wyłoniono nowego mistrza Polski w League of Legends

5. sezon Ultraligi zakończony; wyłoniono nowego mistrza Polski w League of Legends

Poznaliśmy nowego mistrza Polski w grze League od Legends. Został nim zespół AGO ROGUE, która pokonał w finale 5. sezonu Alior Bank Ultraligi K1CK wynikiem 3:2. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Cały pojedynek można opisać jako regularna wymiana ciosów znana z bokserskich ringów - pierw to AGO wychodziło na prowadzenie, by zaraz dać się dogonić przeciwnikowi. Kluczem do sukcesu okazała się trzecia mapa, na której gracze K1CK mieli początkowo pełną kontrolę, by dać sobie wyszarpać zwycięstwo. Tak przegrana potyczka sprawiła, że obrońcy tytułu musieli grać resztę spotkania z nożem na gardle, a mimo to na piątej mapie mieli tytuł na wyciągnięcie ręki. AGO ROGUE ponownie jednak uciekło spod topora i w 48. minucie wygrało starcie, które zdecydowało o całej rozgrywce. Tym samym to Jastrzębie zostały nowym mistrzem Polski i zarazem zwycięzcą 5. sezonu Ultraligi

To drugi tytuł mistrza Polski w historii organizacji AGO ROGUE. Drużyna za zwycięstwo otrzymała nagrodę w wysokości 42 tysięcy złotych. 

fot. Twitter/AGO ROGUE

AGO ROGUE tym samym zrewanżowało się K1CK za przegraną w finale poprzedniego splitu. Jest to zarazem drugi tytuł mistrza Polski w historii organizacji.  AGO ROGUE za zajęcie pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 42 tysięcy złotych. Na tak ogromną sumę składają się wyniki zarówno z play-off, jak i fazy grupowej, którą to również zespół wygrał. Wicemistrz kraju, czyli K1CK wzbogaciło się "tylko" o 19 tysięcy złotych. Ostatnie miejsce na podium przypadło Illuminar Gaming, które otrzyma 15 tysięcy polskiej waluty. Dodatkowo wszystkie trzy drużyny otrzymały miejsca na prestiżowym turnieju European Masters, które startuje już 29 marca. AGO będzie bronić tytułu, wywalczonego podczas edycji Lato 2020. W rozgrywkach weźmie udział łącznie aż 25 Polaków - to największa reprezentacja ze wszystkich krajów Europy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 5. sezon Ultraligi zakończony; wyłoniono nowego mistrza Polski w League of Legends

 0