87,5% smartfonów sprzedawanych na świecie ma Androida

87,5% smartfonów sprzedawanych na świecie ma Androida

Według najnowszych danych firmy Strategy Analytics, Android z roku na rok powiększa swoją przewagę nad Apple iOS. Aktualnie około 87,5% wszystkich smartfonów korzysta z systemu operacyjnego Google.

W trzecim kwartale 2016 roku na całym świecie sprzedało się około 328,6 mln smartfonów. To wzrost rok do roku o 10,3%. Tak dobry wynik to zasługa przede wszystkim rynków rozwijających się, gdzie największą popularnością cieszą się tańsze telefony. Apple nie ma takich w swojej ofercie, więc większość osób kupuje sprzęty z zielonym robotem.

Z 328,6 mln smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale 2016 roku około 87,5% miało zainstalowany system Android. To ponad 287,5 mln urządzeń. W tym samym czasie Apple może się pochwalić sprzedażą 45,5 mln telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Rok temu było to 48 mln iPhone’ów, więc firma z Cupertino zanotowała spory spadek.

Jednak największą różnicę widać w trzeciej kategorii urządzeń, określanych jako „Inne”. Do nich zaliczane są między innymi telefony z Windowsem oraz BlackBerry OS. W trzecim kwartale 2015 roku ta grupa odpowiadała za sprzedaż 8,2 ml smartfonów. W tym roku to już tylko 1,3 mln urządzeń.

- Rynek Androida zaczyna się robić bardzo tłoczny ze względu na setki różnych producentów, gdzie zaledwie kilku z nich notuje zyski. Poza tym nowe telefony Google Pixel są konkurencją dla firm, które przyczyniły się do popularności systemu – powiedział Woody Oh, dyrektor firmy analitycznej Strategy Analytics, która przygotowała raport.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 87,5% smartfonów sprzedawanych na świecie ma Androida

 0