8-letni gracz Fortnite podpisał e-sportowy kontrakt o ogromnej wartości

8-letni gracz Fortnite podpisał e-sportowy kontrakt o ogromnej wartości

Karierę w e-sporcie da się zrobić w każdym wieku, co pokazuje przykład 8-letniego gracza Fortnite, który podpisał kontrakt z organizacją Team 33. Za samo złożenie podpisu pod umową Joseph Deen otrzymał od zespołu 33 tysiące dolarów (około 120 tysięcy złotych), ale to nie wszystko bowiem ufundowano mu także gamingowy komputer o wartości 5 tysięcy dolarów (około 18,5 tysiąca zł). Wspomniany gracz, który funkcjonuje w battle royale od Epic Games pod pseudonimem Gosu33 jest związany z drużyną Team 33 od dwóch lat, ale kontrakt zdecydowano się podpisać dopiero niedawno. Pierwsze poważne kroki na scenie Fortnite zaczął więc robić mając 6 lat. Deen nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy przyznając, że spełniło się jego marzenie. Okazuje się także, że wiele zespołów nie traktowało go poważnie ze względu na dość młody wiek.

8-letni gracz Fortnite podpisał kontakt z organizacją, za co otrzymał 33 tysiące dolarów.

Dopiero jego obecna ekipa dostrzegła go podczas jednej z sesji i zaprosiła do wspólnego grania. Z obecności zawodnika zadowolony jest jeden z założycieli organizacji. Tyler Gallagher docenił talent Deena oraz wysiłki włożone w dwuletnie treningi, które zaowocowały podpisaniem kontraktu. Obecnie Team 33 skupia się na budowaniu istniejącego składu w tym rozszerzaniu drużyn reprezentujących inne gry w postaci Call of Duty, CS: GO, Valoranta czy World of Warcraft. Co ciekawe umowa z 8-latkiem wzbudziła pewne kontrowersje ze względu na obecność w e-sporcie tak młodych osób. Dochodzą do tego ograniczenia związane z wiekiem, ale jak zauważył adwokat Ryan Fairchild istnieją pewne luki, które zespół 33 może wykorzystać, aby obejść przepisy. Jednak czy jest to odpowiedni kierunek?

Niewątpliwie 8-letni Joseph zdołał zarobić pieniądze, o których jego rówieśnicy oraz niemała część dużo starszych ludzi może tylko pomarzyć. Oby w przyszłości zdołał rozwinąć swój talent i nie zmarnował zgromadzonych oszczędności. Oczywiście w tym przypadku kluczową rolę odgrywają także rodzice chłopca decydujący o jego finansach. Warto przypomnieć, że FaZe Clan związał się kontraktem podając, że ma 13 lat, choć w rzeczywistości okazał być o rok młodszy. Dlaczego organizacja tak zrobiła? Otóż zgodnie z dostępną informacją, żeby wziąć udział w oficjalnym turnieju w Fortnite do tego transmitowanym na Twitchu należ mieć właśnie 13 lat. Po odkryciu prawdy konto H1ghsky1 na Twitchu zostało zawieszone, a profil na Twitterze skasowany. Nadal jest on jednak częścią teamu i tworzy treści na YouTube.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8-letni gracz Fortnite podpisał e-sportowy kontrakt o ogromnej wartości

 0