8-rdzeniowe procesory Coffee Lake-S tuż za rogiem

8-rdzeniowe procesory Coffee Lake-S tuż za rogiem

Pod koniec bieżącego roku spodziewamy się premiery nowej generacji procesorów Intela, które będą sprzętowo chronione przed podatnościami Spectre, ale zanim to nastąpi niebieska ekipa zamierza rozszerzyć linię Coffee Lake-S o kolejne modele. Trójka z nich dostrzeżona została w technicznej dokumentacji opublikowanej przez firmę w sieci i tym samym potwierdza się, że wkrótce doczekamy się 8-rdzeniowych CPU dla mainstreamowej platformy.

Post dostrzeżony został przez jednego z użytkowników Reddita, który wyłapał trzy odniesienia do 8-rdzeniowych procesorów. Co prawda, wszystkie dokumenty są niedostępne bez loginu Intela, ale każdy w tytule wspomina o niewypuszczonym produkcie " Coffee Lake-S 8+2”. Wiadomo zaś, że pierwsza liczba odnosi się do rdzeni CPU, a druga do rdzeni GPU. Firma oferuje już 12 różnych modeli w ramach tej serii, ale topowy układ Coffee Lake (w dokumentacji oznaczony jako Coffee Lake-S 6+2) to 6-rdzeniowy Core i7-8700K. “Coffee Lake-S” w nazwie wskazuje, że mamy do czynienia z tą samą generacją produktów, a nie jakiś odświeżeniem, więc nie zdziwi nas, jeśli Intel sięgnie tu po markę i9, która wykorzystywana jest już w CPU HEDT oraz dla laptopów.

Intel szykuje trzy 8-rdzeniowe procesory Coffee Lake-S, a przynajmniej tak sugeruje dokumentacja firmy

Zakładamy także, że nowe procesory będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi z chipsetem Z370, ale z dotychczasowych doniesień wynika, że towarzyszyć będzie im także nowy układ logiki o nazwie Z390, który pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał (poza tym posiadać będzie więcej opcji w zakresie łączności). Ten jednak nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony i nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat. Spodziewamy się, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na oficjalne zapowiedzi ze strony Intela, tym bardziej, że już jutro na rynku debiutuje druga generacja procesorów Ryzen od AMD. Niebiescy zapewne będą chcieli dość szybko pochwalić się swoimi nowymi produktami, starając się tym samym przyćmić produkty konkurencji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8-rdzeniowe procesory Coffee Lake-S tuż za rogiem

 0