8-rdzeniowy procesor Coffee Lake prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu

8-rdzeniowy procesor Coffee Lake prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu

Brak zapowiedzi 8-rdzenowego procesora Coffee Lake-S w trakcie wystąpienia Intela na targach Computex był rozczarowujący, ale najnowsze doniesienia wskazują, że nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na premierę tego CPU.

Jedyny zapowiedziany przez Niebieskich na Computex stacjonarny procesor to rocznicowy model Core i7-8086K, który, jak wnioskować można po pierwszych recenzjach, może okazać się sporym rozczarowaniem, ponieważ osiągane przez niego 5 GHz uzyskiwane jest tylko dla prędkości Turbo dla jednego rdzenia, a wydajność tego układu jest minimalnie wyższa od Core i7-8700K. Co prawda, producent pochwalił się także 28-rdzeniowym procesorem HEDT, ale nie doczekaliśmy się nawet jego nazwy, a poza tym firma nie była z nami do końca szczera i na prezentacji jej przedstawiciel „zapomniał” wspomnieć, że 5 GHz dla wszystkich rdzeni uzyskano dzięki zaawansowanemu OC i stosownemu chłodzeniu. I pomimo tego, że Intel 3 tygodnie temu ujawnił specyfikację chipsetu Z390, na targach nie wspomniał nawet o 8-rdzeniowym procesorze Coffee Lake-S.

Co ciekawe, układy HEDT z rodziny Skylake-X nie przejdą na emeryturę i nawet doczekają się nowych modeli

8-rdzeniowy procesor Coffee Lake prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu

Na Computex nie prezentowano żadnych płyt głównych z chipsetem Z390, nawet ich prototypów, co sugerować mogło, że nie należy spodziewać się ich rychłej premiery. Potwierdzają to doniesienia od producentów, którzy sugerują rynkowy debiut Z390 w sierpniu lub wrześniu. Redaktorowi portalu PCWatch udało się zaś dowiedzieć, że wrzesień najprawdopodobniej będzie miesiącem premiery procesorów „Coffee Lake Refresh”. Wraz z nimi powinniśmy otrzymać zaś długo wyczekiwany 8-rdzeniowy CPU. To jednak nie wszystko, dziennikarz uzyskał bowiem również informację, że układy HEDT z rodziny Skylake-X nie przejdą na emeryturę i nawet doczekają się nowych modeli, w tym z 22 rdzeniami na pokładzie. Obecny flagowiec, czyli Core i9-7980XE, wyposażony jest w 18 rdzeni. Ma to być bezpośrednia odpowiedź na drugą generację Threadripperów, która zapewne zadebiutuje już w sierpniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8-rdzeniowy procesor Coffee Lake prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu

 0