8-rdzeniowy procesor Tiger Lake-H dostrzeżony w benchmarku Userbenchmark

8-rdzeniowy procesor Tiger Lake-H dostrzeżony w benchmarku Userbenchmark

Spodziewamy się, że Intel zaprezentuje swoje pierwsze high-endowe mobilne procesory bazujące na 10 nm procesie technologicznym na początku 2021 roku. Niebiescy we wrześniu wypuścili już niskonapięciowe CPU Tiger Lake-U, które wyposażone są maksymalnie w cztery rdzenie i osiem wątków, ale wydajniejsze warianty tych układów mobilnych, bazujących na tej samej architekturze, są już opracowywane przez producenta, co niedawno potwierdził sam Intel. Wygląda na to, że prace nad tymi procesorami postępują w dobrym tempie, gdyż w benchmarku Userbenchmark dostrzeżono właśnie 8-rdzeniowy model Tiger Lake, co sugeruje, że trwają już testy tej platformy.

W bazie danych benchmarku Userbenchmark nieoceniony pod tym względem APISAK dostrzegł 8-rdzeniowy model Tiger Lake-H.

8-rdzeniowy procesor Tiger Lake-H dostrzeżony w benchmarku Userbenchmark

Co ciekawe, z doniesień wynika, że w odróżnieniu od serii Tiger Lake-U, wysokowydajne wersje tych procesorów oferować będą znacznie bardziej przycięte zintegrowane układy graficzne. O ile w przypadku niskonapięciowych modeli otrzymaliśmy do 96 jednostek wykonawczych (EU) iGPU Xe-LP, tak w wariantach z serii Tiger Lake-H liczba ta ma być zablokowana na jedynie 32 EU. W tym przypadku Intel koncentrować ma się bowiem na wydajności CPU, które i tak w ogromnej większości parowane będą z osobnymi kartami graficznymi, więc z punktu widzenia graczy trudno uznać to za dużą stratę. Poza tym, na takim podejściu zyska tylko CPU, które będzie miało więcej mocy do wykorzystania na swoje potrzeby. Jak wynika także z poprzednich przecieków, seria Tiger Lake-H projektowana jest pod kątem limitu energetycznego na poziomie 45 W, podobnie jak to miało miejsce w poprzednikach.  

Jak już wspomnieliśmy, w bazie danych benchmarku Userbenchmark nieoceniony pod tym względem APISAK dostrzegł 8-rdzeniowy model Tiger Lake. Platforma, na której przetestowano procesor, posiada nazwę kodową Insyde TigerLake i zdaje się, że wykorzystano tu również monitor o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Biorąc pod uwagę, że takiej rozdzielczości nie wykorzystuje się w gamingowych laptopach, wnioskować można, że chodzi tu o desktopowy monitor. Trzeba też pamiętać, że to wciąż wczesna faza testowania, gdzie posiłkowano się prototypem, a nie gotowym laptopem. Z racji tego, że Userbenchmark posiada dość kontrowersyjną metodę porównywania procesorów Intela i AMD, radzimy zignorować poniższe wyniki i poczekać na przecieki z benchmarków o lepszej reputacji.  

8-rdzeniowy procesor Tiger Lake-H dostrzeżony w benchmarku Userbenchmark

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8-rdzeniowy procesor Tiger Lake-H dostrzeżony w benchmarku Userbenchmark

 0