a-XP - przenośna walizka do zadań specjalnych z 64-rdzeniowym AMD Threadripperem 3990X

a-XP - przenośna walizka do zadań specjalnych z 64-rdzeniowym AMD Threadripperem 3990X

Pomiędzy komputerami stacjonarnymi i mobilnymi wciąż istnieje spora przepaść w wydajności, dlatego powstają produkty takie jak a-XP firmy Mediaworkstation, które mają oferować najwyższą moc obliczeniową w terenie. Ta przenośna stacja robocza może nieco rozszerzyć definicję mobilności, biorąc pod uwagę, że w podstawowej specyfikacji waży ponad 10 kg. Nadrabia to jednak ogromną mocą obliczeniową dzięki 64-rdzeniowemu 128-wątkowemu procesorowi AMD 3990X Threadripper,  karcie graficznej Nvidii, a także dużej ilości pamięci RAM i pamięci masowej do obsługi wymagających zadań obliczeniowych w dowolnym miejscu. A-XP wydaje się być obudową micro-ATX z uchwytem na górze przykręconym do tylnej części masywnego laptopa. To monstrum nie wygląda zbyt okazale, a sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ogromna moc obliczeniowa jest potrzebna w natychmiast. Mediaworkstations.net, firma stojąca za tą przenośną stacją roboczą, kieruje swój produkt do profesjonalistów potrzebujących wydajnego, mobilnego komputera, który może sprostać wymagającym zadaniom obejmującym produkcję multimediów, efekty wizualne, VR / AR, badania naukowe i aplikacje CAD.

Laptop jest za słaby, a potrzeba mobilności? Za jedyne 30000 USD można mieć niesamowicie wydajną, przenośną... walizkę ;)

 

Podstawowa konfiguracja a-XP kosztuje prawie 8000 USD i oferuje 24-rdzeniowy procesor AMD 3960X, kartę RTX 2060 Super Blower Edition firmy Nvidia, 32 GB pamięci RAM i 250 GB Samsung 970 EVO Plus SSD. Za kolejne 1600 USD można uzyskać 32-rdzeniowy 3970X, a za dodatkowe 3600 USD monstrualny 64-rdzeniowy 128-wątkowy 3990X. Ponieważ jest to komputer PC, a nie laptop, dostępnych jest wiele konfigurowalnych opcji sprzętowych, w tym procesory graficzne z serii GeForce / Titan / Quadro / Tesla firmy Nvidia oraz opcje pamięci masowej firmy Samsung, Intel, Micron i WD. Kupujący mogą również wybierać spośród innych urządzeń peryferyjnych, takich jak karta kontrolera RAID, gigabitowa karta sieciowa czy pamięć Intel Optane.

Najbardziej rozbdowana konfiguracja przenośnego a-XP jest dostarczana z AMD 3990X, NVIDIA 32 GB GPU Tesla V100, 64 GB pamięci RAM, 4 TB SSD i 28 TB pamięci SATA. a-XP nie ma wbudowanej baterii, bo raczej nic mobilnego by nie sprostało tej bestii, jednak dostępna jest kopia zapasowa oparta na pamięci flash CacheVault i wiele opcji UPS do radzenia sobie z przerwami w dostawie prądu. To wszystko podnosi cenę a-XP znacznie powyżej 30000 USD. Przenośna stacja robocza a-XP jest kompatybilna z 64-bitowymi wersjami Linuksa i Windows 10. Waży 10-13 kg w zależności od konfiguracji, ma wymiary 34,6 cm x 41,9 cm x 18,4 cm i jest dostarczana z 3-letnią gwarancją producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: a-XP - przenośna walizka do zadań specjalnych z 64-rdzeniowym AMD Threadripperem 3990X

 0