Abonament PS Plus, Xbox Live i Nintendo Switch Online pod lupą urzędników

Abonament PS Plus, Xbox Live i Nintendo Switch Online pod lupą urzędników

Usługi Xbox Live czy PlayStation Plus generują dla Microsoftu i Sony ogromne przychody i nie jest to żadne zaskoczenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tego rodzaju abonamenty są wymagane do gry przez internet. Dodatkową zachętą jest comiesięczny darmowy zestaw produkcji, które dostajemy pod warunkiem opłacenia subskrypcji. Co ciekawe, teraz usługi dostępne na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo pod lupę postanowił wziąć brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków, a to w celu sprawdzenia, czy warunki automatycznego odnawiania subskrypcji, opcja rezygnacji z dalszego korzystania oraz zwrotu PS Plus, Xbox Live i Nintendo Switch Online są zgodne z zasadami. Według zapowiedzi CMA, podczas dochodzenia powołane do tego celu osoby spróbują odpowiedzieć na kilka pytań, abyśmy lepiej poznali praktyczne zasady działania tego rodzaju usług online.

Competition and Markets Author postanowiło sprawdzić, czy zasady działania usług PS Store, Xbox Live i Nintendo Switch Online nie godzą w brytyjskich konsumentów.

Competition and Markets Author miał już kontaktować się z Sony, Microsoftem i Nintendo, by ci przedstawili wszelkie informacje odnośnie umów gier online. Przy okazji brytyjska instytucja prosi też nas, społeczność, o kontakt w celu podzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z przytoczonymi abonamentami oraz ogólnej opinii, jeżeli chodzi o ich działanie. Oczywiście to dopiero początkowy etap śledztwa, więc nie ma mowy o jakichkolwiek konsekwencjach, jednak w przypadku wykrycia przez CMA nieprawidłowości w dostępnych umowach bądź regulaminach, które godzą w brytyjskie prawo, możemy oczekiwać kar.

PlayStation Plus czy Xbox Live to bez wątpienia interesujące usługi, oferujące kilka przydatnych opcji, ale zmuszanie użytkowników konsol do płacenia za to, by grać w trybie multiplayer jest raczej słabe, choć oczywiście to świetna opcja z biznesowego punktu widzenia. Produkcje oparte na rozgrywce sieciowej cieszą się bowiem stale rosnącą popularnością, więc Sony oraz Microsoft nie mogą być na tym polu stratne. Warto przypomnieć, iż PS3 oferuje granie przez internet bez wykupionej subskrypcji, czym wyróżniła się na tle konkurencyjnego Xbox 360. Niestety czas idzie do przodu i wątpliwe, żeby branżowi giganci nagle postanowili zmienić ustalone reguły zabawy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Abonament PS Plus, Xbox Live i Nintendo Switch Online pod lupą urzędników

 0