ACEMAGIC i GPD pokazały swoje dwuekranowe laptopy. Nadchodzi nowy trend?

ACEMAGIC i GPD pokazały swoje dwuekranowe laptopy. Nadchodzi nowy trend?

ACEMAGIC i GPD zaprezentowały na targach Computex swoje innowacyjne laptopy wyposażone w dwa ekrany o identycznym rozmiarze. W przeciwieństwie do istniejących dwuekranowych laptopów, takich jak linia ASUS Zephyrus Duo, te nowe laptopy osiągają to dzięki mechanizmom składania, choć każdy robi to na inny sposób. 

GPD Duo

GPD Duo był zwiastowany przed targami Computex i jest reklamowany jako pierwszy na świecie laptop z dwoma ekranami OLED. W przeciwieństwie do poprzednich prób, które dotyczyły urządzeń 2 w 1 lub laptopów z różnymi technologiami paneli lub niedopasowanymi rozmiarami ekranów, GPD Duo ma dwa ekrany o identycznej wielkości. Podstawa laptopa, w której mieszczą się wszystkie komponenty, jest nieruchoma i cięższa niż ekrany, co pozwala na obsługę konfiguracji z dwoma ekranami.

ACEMAGIC i GPD zaprezentowały na targach Computex swoje innowacyjne laptopy wyposażone w dwa ekrany o identycznym rozmiarze.

GPD Duo

Sprzęt jest wyposażony w procesor Ryzen 7 8840U i obsługuje do 96 GB pamięci LPDDR5-7500. Pod maską znajdziemy także baterię 80 Wh i miejsce na dwa dyski SSD PCIe Gen4x4 w formacie M.2 2280, przy czym każde gniazdo obsługuje do 8 TB, co daje maksymalną pojemność 16 TB. GPD twierdzi, że laptop będzie domyślnie działał z APU o mocy 35 W, z możliwością zwiększenia mocy wyjściowej do 60 W. Opcje pamięci wahają się od 16 GB do 96 GB, a trzeba podkreślić, że pamięć jest przylutowana do płyty głównej i nie można jej rozbudować.

GPD twierdzi, że laptop zapewnia do 30,2 godziny pracy na baterii przy pojedynczym ekranie ustawionym na 150 nitów i wyłączonych opcjach łączności podczas odtwarzania wideo odtwarzanego lokalnie. Typowy czas pracy baterii wynosi około 14 godzin.

Potencjalni nabywcy mogą być zainteresowani inną funkcją tego laptopa: obsługuje on połączenie USB Type-C poprzez tryb DisplayPort Alt Mode, dzięki czemu drugi ekran może służyć jako zewnętrzny monitor dla urządzeń takich jak smartfony. Szczegółowe informacje na temat tej funkcji i niezbędnych kabli można uzyskać od GPD. Ponadto laptop obsługuje OCuLink, co pokazuje, że producent wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie handheldów do gier i zewnętrznych kart graficznych.

ACEMAGIC Z1A

Dwuekranowy laptop Z1A firmy ACEMAGIC ma inną konstrukcję. Jego ekrany składają się poziomo, co może być mniej wygodne w przypadku przekształcenia urządzenia w przenośny ekran w porównaniu do konstrukcji GPD składanej w pionie. Jednak ta pozioma konstrukcja może być bardziej naturalna dla użytkowników często korzystających z dwóch ekranów.

Z1A jest wyposażony w starsze procesory Alder Lake i można go skonfigurować z układami Core i7-1265U lub Core i5-1255U. Producent nie ujawnił jeszcze w pełni jego specyfikacji, ale potwierdzono, że laptop będzie wyposażony w pamięć LPDDR4-3200 i obsłuży maksymalnie dwa dyski SSD M.2 2280. Notebook ma wymiary 32,2 x 22,2 x 2,1 cm i waży 1,8 kg.

Ani GPD, ani ACEMAGIC nie potwierdziły ceny i daty premiery swoich urządzeń.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ACEMAGIC i GPD pokazały swoje dwuekranowe laptopy. Nadchodzi nowy trend?

 0