Acer ebii: rower elektryczny z systemami "AI" i zasięgiem 110 km

Acer ebii: rower elektryczny z systemami "AI" i zasięgiem 110 km

Acer wkracza na kolejny rynek, tym razem oferując e-rowery. Firma zaprezentowała swój najnowszy model ebii, który posiada dedykowaną aplikację mobilną oraz wykorzystuje systemy modnej ostatnio "sztucznej inteligencji". Co więcej, rower wyposażony jest w napęd elektryczny o zasięgu do 110 km, a mimo to zachowuje stosunkowo lekką konstrukcję.

Acer planuje wejść na rynek rowerów elektrycznych, prezentując swój najnowszy model ebii. Ten innowacyjny rower łączy w sobie funkcję środka transportu i sprzętu sportowego, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, w tym "sztucznej inteligencji". Nowy e-rower został stworzony z myślą o użytkownikach miejskich, a towarzyszy mu aplikacja mobilna ebiiGO, która pozwala na monitorowanie stanu baterii, sugerowanie tras, a także na odblokowywanie i blokowanie roweru. Funkcja ta działa również automatycznie, po odejściu od roweru. Rower ebii jest wyposażony w alarm oraz detektory minimalizujące skutki wypadków, które ostrzegają użytkownika, gdy ktoś znajduje się zbyt blisko. Sztuczna inteligencja dba również o ciągłe dostosowywanie wydajności do profilu trasy oraz preferencji użytkownika. To interesujący pomysł na połączenie tradycyjnego roweru z nowoczesną technologią, który przede wszystkim ma zapewnić bezpieczeństwo użytkowników.

Firma komputerowa Acer wkracza na rynek rowerów elektrycznych, opracowując e-rower ebii. Acer ebii to lekki e-rower zaprojektowany z myślą o miastach.

Nowy rower posiada wymiary 1578×552×1024 mm i waży 16 kg z akumulatorem i błotnikami i jest przeznaczony dla użytkowników o wzroście od 145 do 185 cm. Posiada aluminiową ramę, koła 20x2,2" odporne na przebicie oraz hamulce 160 mm. Silnik elektryczny ma moc 250 W i maksymalny moment obrotowy 40 Nm.

Akumulator o pojemności 460 Wh pozwala na pokonanie dystansu do 110 km z jednym ładowaniem, a proces ładowania od 0 do 100% zajmuje jedynie 2,5 h. Wspomaganie działa do prędkości 25 km/h (w USA do 20 mph, czyli 32 km/h). Rower posiada światła z przodu, z tyłu i po bokach, które zapalają się automatycznie przy słabszym świetle. Niestety, nie znamy jeszcze ceny tego modelu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer ebii: rower elektryczny z systemami "AI" i zasięgiem 110 km

 0