Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

Notebooki Acer Enduro N7 i Acer Enduro N3 oraz tablety Acer Enduro T5 i Acer Enduro T1 są nowymi produktami Acera, przeznaczonymi do zadań specjalnych. Seria Enduro obejmuje urządzenia klasy rugged, które są zgodne ze standardami od MIL-810G aż do IP65. Dodatkowo posiadają one szereg zabezpieczeń fizycznych i oprogramowanie Acer Enduro Manageability Suite. Zaczynając od Enduro N7 jest to laptop klasy rugged, zbudowany z zastosowaniem materiałów pochłaniających wstrząsy. Potwierdzona zgodność z wymaganiami norm MIL-810G i IP65 oznacza, że konstrukcja urządzenia jest w stanie wytrzymać upadek nawet na najtwardszy rodzaj podłoża, a jej wnętrze jest na tyle szczelne, że nie dostanie się do niego kurz, ani woda. Sprzęt ma 14-calowy wyświetlacz o jasności 700 nitów, a także baterię z żywotnością do 10 godzin pracy, które wspiera wbudowane rozwiązanie zwane „bridge battery”, podtrzymujące komputer w stanie uśpienia przez krótki czas.

Notebooki Acer Enduro N7 i Acer Enduro N3 oraz tablety Acer Enduro T5 i Acer Enduro T1 są nowymi produktami Acera, przeznaczonymi do zadań specjalnych.

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

fot. Enduro N3

Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Core i5 8. generacji, natomiast zintegrowany moduł TPM 2.0 każdorazowo analizuje proces uruchomienia komputera w poszukiwaniu ewentualnych oznak nieautoryzowanego dostępu. Acer Enduro Manageability Suite (AEMS) pomaga z kolei chronić notebooka i jednocześnie ułatwia wdrażanie usług oraz konfigurowanie systemu na poziomie wielu urządzeń. Dodatkowym elementem zabezpieczeń jest czytnik linii papilarnych, zintegrowany z funkcją Windows Hello. Inna propozycja Enduro N3 znajdzie zastosowanie m.in. w wśród architektów, inspektorów nadzoru budowlanego czy event managerów. Ma on obudowę odporną na upadki czy działanie wody, dzięki czemu spełnia wymogi norm MIL-STD 810G i IP53. Cała konstrukcja mierzy 24,85 mm w pionie i waży zaledwie 1,985 kg. Przykładami zastosowanych elementów zabezpieczających są np. wzmocnione naroża, warstwa szkła Corning Gorilla Glass chroniąca wyświetlacz przed wodą, czy technologia Aquafan gwarantująca wodoodporność.

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

fot. Enduro T5

Za zabezpieczenia odpowiada również moduł Discrete Trusted Platform. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to całość napędza Intel Core i7 10. generacji i 32 GB pamięci DDR4 RAM, a dodatkowo istnieje opcja zainstalowania oddzielnej karty graficznej NVIDIA GeForce MX230 GPU oraz skorzystania z dysku SSD PCle Gen3 NVMe o pojemności 512 GB. Przechodząc dalej, 10-calowy tablet Enduro T5 posiada CPU Intel Core m3 7. generacji, a także jest zgodny z wymogami norm MIL-STD 810G i IP65. Do tabletu Acer Enduro T5 można dobrać szereg akcesoriów jak, chociażby stacja dokująca, uchwyt, paski na ramię, szelki, ładowarka samochodowa, czy uchwyt samochodowy. Ostatnia propozycja to 8-calowy tablet Enduro T1 (ET110-31W) przygotowany z myślą o pracy w sektorze handlu detalicznego, magazynach, lub fabrykach. Można dobrać do niego również szereg dodatkowych akcesoriów i skorzystać z funkcji programowalnych przycisków. Wszystkie zaprezentowane urządzenia trafią do sprzedaży w Polsce niebawem.

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

fot. Enduro T1

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o systemie Acer Enduro Management Suite (AEMS). Z myślą o usprawnieniu procesu zarządzania większą liczbą urządzeń. Funkcje dostępne w ramach Acer Enduro Management Suite (AEMS) umożliwiają skuteczniejsze zabezpieczenie urządzeń będących w użyciu, a także szybsze rozpoczęcie korzystania z nowych sprzętów. Panel daje administratorowi możliwość komunikowania się na odległość z innymi urządzeniami, na których również aktywowano system AEMS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

 0