Acer Nitro 5 - laptop dla "niedzielnych" graczy

Acer Nitro 5 - laptop dla "niedzielnych" graczy

Laptopy do grania przeważnie kosztują krocie i użytkownicy, którzy chcą posiadać mobilny komputer potrafiący udźwignąć najnowsze tytuły, muszą liczyć się z naprawdę sporym wydatkiem. Ostatnio jednak coś w tym temacie się zmienia i producenci coraz częściej zaczynają oferować tzw. budżetowe notebooki do grania. Do tego grona dołączył właśnie Acer, który zaprezentował model Nitro 5.

Sprzęt ten dostępny będzie w wielu różnych konfiguracjach, w tym z kartą graficzną AMD Radeon RX550 sparowaną z układem AMD z serii FX, A12 lub A10 oraz w wersji z grafiką Nvidia GeForce GTX 1050 Ti wspomaganą przez procesor Intela z rodziny Kaby Lake (Core i5 lub Core i7). Pod maską znajdziemy także do 32 GB pamięci RAM oraz dysk SSD (do 512 GB) z opcjonalnym HDD (do 2 TB). Notebook otrzyma także 15,6-calowy wyświetlacz IPS Full HD, a jeśli chodzi o porty, to możemy liczyć na USB 3.1 typu C, USB 3.0,dwa USB 2.0, Ethernet oraz HDMI 2.0, a nie zabrakło także wsparcia dla WiFi 802.11AC. Design, jak przystało na gamingowy laptop, jest dość agresywny, co podkreślają m.in. mocne czerwone podświetlenie, ostre linie czy duże otwory wentylacyjne. Nie jest to może sprzęt pozwalający wycisnąć ostatnie soki z najbardziej wymagających produkcji, ale producent nie ukrywa, że skierowany jest on do osób, które grają „okazjonalnie”, a ewentualne braki usprawiedliwiać powinna niższa cena.

Acer Nitro 5 to laptop skierowany bardziej do „niedzielnych” niż hardcore’owych graczy, ale jego cena może skusić użytkowników, którzy lubią sobie czasem pograć, a nie potrzebują high-endowego sprzętu

Przy okazji Acer postanowił także odświeżyć konwertowalnego notebooka Spin 1, który doczekał się smuklejszej metalowej obudowy oraz upgrade’u podzespołów. Tym razem otrzymujemy do wyboru nowe procesory Intel Celeron i Pentium, 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz do 128 GB pamięci eMMC na dane. Sprzęt waży 1,25 kg, co oznacza, że nie jest to najlżejsza hybryda na rynku, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej mały 11,6-calowy wyświetlacz (1080p). Podobnie jak poprzednio, ekran odchyla się tu w pełnym zakresie, dzięki czemu urządzenie robić może także za tablet. Poza tym, bateria wystarczać ma na 8 godzin pracy, a przynajmniej tak twierdzi producent (niezależne testy powinny zweryfikować to twierdzenie). Oba nowe produkty trafią do sprzedaży w lipcu tego roku. Cena Nitro 5 zaczynać będzie się od 799 USD, a Spin 1 od 329 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Nitro 5 - laptop dla "niedzielnych" graczy

 0