Acer Orion 9000 i Predator X35 - sprzęt dla najbardziej wymagająych graczy

Acer Orion 9000 i Predator X35 - sprzęt dla najbardziej wymagająych graczy

Acer zaprezentował już swoje nowości z gamingowej serii Predator, które przywiózł do Berlina na targi IFA 2017. Wśród nich znajdują się stacjonarny komputer Predator Orion 9000 i high-endowy monitor Predator X35 wykorzystujący technologie NVIDIA G-SYNC oraz Acer HDR Ultra.

Urządzenia serii Predator Orion 9000 wyróżnia czarno-srebrna obudowa z regulowanym podświetleniem RGB na przedniej ściance. Duży boczny panel umożliwia wgląd w efektowne wnętrze, jednocześnie redukując ilość zakłóceń elektromagnetycznych. Opcjonalne wentylatory z regulowanym podświetleniem RGB umożliwiają dodatkowe podświetlenie wnętrza obudowy, a dwa uchwyty oraz bieżnikowane kółka pozwalają wygodnie przenosić urządzenie. Panele otwierają się bez konieczności użycia narzędzi, dzięki czemu wymiana komponentów jest prosta i szybka, a zdejmowany górny panel daje błyskawiczny dostęp do wentylatorów. Dzięki uchwytowi na słuchawki oraz systemowi uprzątania kabli, użytkownicy mogą z łatwością zachować porządek na biurku.

Predator Orion 9000 to nie tylko topowa specyfikacja, ale i oryginalny design oraz efektywne chłodzenie, co w połączeniu daje sprzęt do gier bez żadnych kompromisów

Seria Predator Orion 9000 jest wyposażona w chłodzenie wodne oraz opracowaną przez Acer technologię IceTunnel 2.0, dzięki którym nawet w czasie rozgrywki na najwyższych ustawieniach, w obudowie panować mają niskie temperatury. IceTunnel 2.0 to zaawansowany system regulacji obiegu powietrza, dzielący system na kilka stref cieplnych i zapewniający każdej z nich oddzielny kanał odprowadzający ciepło. Panele na przodzie i górze obudowy pozwalają chłodnemu powietrzu swobodnie wpływać do jej wnętrza, a pięć 120 mm wentylatorów zapewnia obieg powietrza w całym systemie. Część powietrza kierowana jest ku tyłowi szuflady zawierającej płytę główną w celu schłodzenia nośników danych. Karty graficzne zawierają mocne wentylatory dyszowe, odprowadzające ciepło wstecz, a zasilacz dysponuje własnym zamkniętym obiegiem powietrza, dzięki czemu nie wpływa na temperaturę wnętrza obudowy.

Acer jest jednym z pierwszych dużych producentów OEM, którzy wprowadzili karty graficzne AMD Radeon RX Vega do komputerów dla graczy. Rozwiązanie to pozwala połączyć cztery karty, aby generować zaawansowany obraz w czasie rzeczywistym. Gracze docenią również możliwość zamontowania dwóch kart NVIDIA GeForce GTX 1080Ti połączonych w trybie SLI, które z równą łatwością wspierają rzeczywistość wirtualną. Predator Orion 9000 oferuje liczne wersje wyposażenia, z których najwyższymi są modele z 18-rdzeniowymi procesorami Intel Core i9 Extreme Edition oraz nawet 128 GB czterokanałowej pamięci RAM DDR4, które zapewniają niespotykaną dotychczas wydajność. Urządzenia wyposażono w liczne złącza, między innymi dwa porty USB 3.1 drugiej generacji (jeden Type-C, jeden Type-A), osiem portów USB 3.1 pierwszej generacji (jeden Type-C oraz siedem Type-A), a także dwa porty USB 2.0 (Type-A). Seria Predator Orion 9000 oferuje także trzy porty M.2, pozwalając na zamontowanie dodatkowych nośników danych, oraz cztery porty PCIe x16, umożliwiające podłączenie dodatkowych kart graficznych. Desktopy z serii Acer Predator G9 w regionie EMEA w listopadzie, w cenach od €1,999.

Acer Predator X35 to z kolei monitor wyposażony w 35-calową matrycę o proporcjach 21:9, zakrzywieniu 1800R i efektywnej rozdzielczości WQHD (3440 x 1440). Dzięki wykorzystaniu technologii NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra oraz quantum dot Predator X35 zapewnia także świetny kontrast z wysoką dynamiką. Zaawansowany system sterowania diodami LED w 512 oddzielnych strefach daje pewność, że monitor podświetli się tylko tam, gdzie będzie to konieczne. Najnowszy monitor z serii Predator wyświetla bardziej nasycone kolory, pokrywające 90% palety DCI-P3, a zakres luminancji jest kilkukrotnie wyższy, niż w przypadku tradycyjnych monitorów z HDR. Czas reakcji na poziomie 4 ms i wysoka częstotliwość odświeżania, wynosząca 200 Hz w połączeniu z technologią NVIDIA G-SYNC sprawiają, że rozgrywka powinna być niezwykle płynna.

Predator X35 to kolejny monitor z tej serii, który oferuje wszystko czego można oczekiwać po urządzeniu z najwyższej półki, czyli płynną rozgrywkę, ostry obraz i świetne kolory ze wsparciem dla HDR

Dzięki Predator GameView dostępne jest osiem predefiniowanych trybów wyświetlania, zoptymalizowanych do różnych typów zastosowań. Poza trybami Standard, ECO, Grafika oraz Kino, dostępne są trzy tryby specjalne, przeznaczone dla graczy - Akcja, Wyścigi i Sport. Możliwe jest również samodzielne zdefiniowanie nowych profili, według własnych preferencji. Technologia Acer BlueLightShield pozwala natomiast zredukować emisję niebieskiego światła. Wysokiej klasy panel VA zapewnia szerokie kąty widzenia - do 178° w pionie oraz poziomie. Dodatkowo, technologia Dark Boost pozwala na wyświetlanie najdrobniejszych szczegółów w ciemnych pomieszczeniach. Monitor Predator X35 dostępny będzie w pierwszym kwartale 2018, cena zostanie podana w okresie wprowadzenia go do sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Orion 9000 i Predator X35 - sprzęt dla najbardziej wymagająych graczy

 0