Acer Predator Helios 500 w wersji Radeon RX Vega 56 już oficjalnie

Acer Predator Helios 500 w wersji Radeon RX Vega 56 już oficjalnie

Blisko rok po prezentacji GPU Vega 10 i pięć miesięcy po zapowiedzi mobilnej wersji tego układu, w końcu doczekaliśmy się produktu, który zrobi z niego użytek. Mowa tu konkretniej o karcie graficznej Radeon RX Vega 56, która trafi do high-endowego notebooka Acer Predator Helios 500.

Acer ujawnił  swój imponujący notebook Predator Helios 500 w ubiegłym tygodniu, ale tajwański producent wspomniał wtedy jedynie o wariancie z kartą graficzną GeForce GTX 1070. Tym samym pojawienie się na stronie firmy wersji z Radeon RX Vega 56 jest sporą niespodzianką. Raczej wydaje się mało prawdopodobne, że chodzi tu o pełnoprawny desktopowy model o TDP 210 W w tak mobilnej formie. Tym samym spodziewać należy się raczej jakiegoś wariantu z obniżonymi prędkościami zegarów lub też wspomnianej mobilnej wersji. Dla porównania, GeForce GTX 1070 dostępny w tym modelu charakteryzuje się TDP na poziomie 115-120W. Warto dodać, że Predator Helios 500 oferowany będzie w konfiguracji z procesorem Intel i9-8950HK i grafiką NVIDIA GTX 1070, ale również z Ryzenem 7 2700 i Radeon RX Vega 56. Oznacza to, że mamy do czynienia z pierwszym od lat wysokowydajnym laptopem dla graczy, wyposażonym w CPU u GPU od AMD.

Mamy do czynienia z pierwszym od lat wysokowydajnym laptopem dla graczy, wyposażonym w CPU u GPU od AMD

O ile opcja Intel+NVIDIA wspierać będzie technologię G-Sync, tak decydując się na komponenty od Czerwonych możemy liczyć na obsługę techniki Free-Sync. Notebook wyposażono ponadto w 17,3-calowy wyświetlacz IPS 4K UHD lub FHD z częstotliwością odświeżania 144 Hz, dwa porty Thunderbolt 3 oraz porty HDMI 2.0, które obsługują do trzech monitorów zewnętrznych, dwa głośniki, subwoofer oraz technologię Acer TrueHarmony i Waves MAXXAudio. Pod maską znajdziemy także pamięć Intel Optane, która poprawiać ma czas reakcji komputera, ultraszybkie dyski NVMePCIe SSD, technologię Killer DoubleShot Pro i do 64 GB pamięci RAM. Sprzęt z Core i9-8950 i grafiką NVIDII kosztuje w naszym kraju 10999 PLN, a nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za wariant z komponentami AMD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator Helios 500 w wersji Radeon RX Vega 56 już oficjalnie

 0