Acer Predator Helios 700 - gamingowy laptop z wysuwaną klawiaturą

Acer Predator Helios 700 - gamingowy laptop z wysuwaną klawiaturą

Wczoraj wieczorem w Nowym Jorku Acer zaprezentował swoje nowe produkty, w tym niezwykle ciekawego laptopa dla graczy Predator Helios 700 oraz nową wersję Helios 300. Ten pierwszy wydaje się być zdecydowanie ciekawszym produktem, głównie ze względu na swoją unikalną konstrukcję, ale otrzymujemy tu również topową specyfikację, ponieważ notebook wyposażono w procesory 9. generacji Intel Core i9, zapewniające najlepsze wyniki dla overclockingu, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 lub 2070, nawet do 64 GB pamięci DDR4 oraz technologię Killer DoubleShot Pro i Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i E3000, która uzyskuje czterokrotnie lepsze możliwości sieciowe w niż poprzednia generacja bezprzewodowych sieci AC. Znajdziemy tu także 17-calowy wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości 144Hz z czasem reakcji 3ms oraz technologią NVIDIA G-SYNC. Pięć głośników i subwoofer zapewniać mają zaś pełny i realistyczny dźwięk.

Co uznać można za zaskoczenie, najciekawszą z funkcji Heliosa 700 jest jednak klawiatura HyperDrift, która stała się częścią systemu chłodzenia laptopa.

Co uznać można za zaskoczenie, najciekawszą z funkcji Heliosa 700 jest jednak klawiatura HyperDrift, która stała się częścią systemu chłodzenia laptopa. Ten obejmuje także specjalnie stworzone wentylatory 4. generacji Acer AeroBlade 3D, pięć miedzianych przewodów cieplnych, komorę parową oraz technologię Acer CoolBoost. Wystarczy wysunąć klawiaturę do przodu, aby odkryć dwa dodatkowe wloty powietrza pomiędzy klawiaturą a ekranem, zapewniające podzespołom dodatkowy przepływ powietrza, a przez szklany panel można również zobaczyć przewody cieplne notebooka. Takie rozwiązanie poprawiać ma także ergonomię, bo mając klawiaturę bliżej, gracze mają zapewnioną odpowiednią odległość od 17-calowego ekranu bez konieczności nadmiernego wyciągania rąk. Wyposażono ją też w indywidualne podświetlenie poszczególnych klawiszy, funkcję anti-ghosting oraz klawisze WSAD typu MagForce. Klawisze MagForce wykorzystują podobne do analogowych przełączniki, które aktywują się natychmiast po przyciśnięciu i zwiększają sygnał nawet o 100 procent, dając graczom większą kontrolę nad precyzyjnymi ruchami w grze. Touchpad Precision jest otoczony niebieskim podświetleniem. Klawisz skrótu Turbo szybko uruchamia overclocking, a nowy klawisz skrótu Predator Sense zapewnia natychmiastowy dostęp do temperatur procesora i układu graficznego, sterowania wentylatorem, podświetlenia RGB i wielu innych opcji. Dzięki funkcji Predator RGB Assault-League of Legends zapewniono dynamiczne podświetlenie klawiatury zsynchronizowane z tym, co dzieje się na ekranie w trakcie gry w LoLa.

Predator Helios 300 podnosi z kolei poprzeczkę dla notebooków do grania średniej klasy. W najnowszej wersji tego gamingowego laptopa postawiono na kombinację procesorów 9. generacji Intel Core i7, najnowszych układów graficznych NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q, overclockingu uruchamianego za pomocą jednego naciśnięcia klawisza Turbo oraz technologii Killer DoubleShot Pro. Pamięć w Helios 300 to nawet 32GB DDR 2666MHz oraz dwa dyski SSD PCIe NVMe w RAID 0, a także dysk HDD. Acer pokusił się też o lifting desingu i metalowa obudowa jest ozdobiona stylowymi turkusowymi akcentami i posiada podświetlenie klawiatury charakterystyczne dla notebooków serii Predator. Helios 300 występuje w dwóch wersjach 15,6 i 17,3 calowej, obie z odświeżaniem 144 Hz. Ekran Full HD IPS został otoczony wąską ramką. Nie zapomniano także o stosownym chłodzeniu i najważniejszym elementem utrzymującym niską temperaturę jest dwuwentylatorowy układ składający się z wentylatorów 4. generacji Acer AeroBlade 3D. Nowe łopatki wentylatorów umożliwiają o 45 procent lepszy przepływ powietrza, co w połączeniu ze strategicznie umieszczonymi wlotami i wylotami powietrza oraz technologią Acer CoolBoost sprawia, że Helios 300 z łatwością radzić ma sobie nawet z najbardziej intensywną rozgrywką przy overclockingu.

Cena i dostępność w Polsce:

  • Predator Helios 700 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie od 10 499 zł.
  • Predator Helios 300 będzie dostępny w Polsce od czerwca w cenie 6 199 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator Helios 700 - gamingowy laptop z wysuwaną klawiaturą

 0