Acer prezentuje Swift 14 AI - laptopa z Copilot+

Acer prezentuje Swift 14 AI - laptopa z Copilot+

Acer, we współpracy z Microsoft i Qualcomm zaprezentował swoje pierwsze urządzenie Copilot+ - Acer Swift 14 AI. Jest to laptop naszpikowany narzędziami sztucznej inteligencji.

Nowy laptop Acer Swift 14 AI został wyposażony w SoC Qualcomm Snapdragon X Elite, który posiada 12 wysokowydajnych rdzeni CPU w litografii 4 nm, zintegrowany procesor graficzny Qualcomm Adreno GPU o mocy 3,8 TFLOPS, a także Qualcomm Hexagon NPU o mocy 45 TOPS. Urządzenie oferuje do 32 GB pamięci RAM LPDDR5X-8533 i dysk SSD NVMe PCIe Gen 4 o pojemności maksymalnej 1 TB. Swift 14 AI został zoptymalizowany pod kątem zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Nowy laptop Acer Swift 14 AI został wyposażony w SoC Qualcomm Snapdragon X Elite.

Acer prezentuje Swift 14 AI - laptopa z Copilot+

Dzięki funkcji Recall użytkownicy mogą odszukać wszystko, co widzieli na swoim komputerze, po prostu opisując zapamiętane szczegóły. Za pomocą osi czasu, którą można teraz eksplorować, użytkownicy nie będą mieć problemów z przeglądaniem aplikacji, dokumentów lub wiadomości, z których wcześniej korzystali. 

Funkcja napisów na żywo zapewni generowanie automatycznych napisów i tłumaczenie w czasie rzeczywistym dowolnego wideo live lub nagrania z 44 języków na język angielski. Cocreator pozwala używać wizualnych, lub pisemnych podpowiedzi do współtworzenia obrazów i tekstów AI.

Z kolei Auto Super Resolution automatycznie zwiększa rozdzielczość grafiki i częstotliwość odświeżania klatek w grach w czasie rzeczywistym, aby zapewnić wysoką jakość oprawy graficznej, bez wpływu na wydajność laptopa.

Windows Studio Effects automatycznie poprawia oświetlenie i eliminuje niepożądane szumy w tle. Ponadto za pomocą szybkich ustawień można aktywować jeden z trzech dostępnych filtrów artystycznych na dowolnej platformie wideo.

Laptop Swift 14 AI ma 14,5-calowy wyświetlacz IPS WQXGA (2560x1600) z częstotliwością odświeżania 120 Hz i 100-procentowym pokryciem palety barw sRGB. Urządzenie jest dostępne również z ekranem dotykowym edge-to-edge i posiada certyfikat TÜV Rheinland Eyesafe Certification 2.0, który minimalizuje wpływ szkodliwego niebieskiego światła bez utraty wierności kolorów.

Sprzęt dostał też kamerkę internetową 1440p QHD IR z zestawem trzech mikrofonów i przesłoną zapewniającą prywatność. Obsługuje ponadto pakiet narzędzi Acer PurifiedView 2.0 i Acer PurifiedVoice 2.0 wspomaganych przez sztuczną inteligencję.

Urządzenie jest wyposażone w funkcję Windows Hello, która obsługuje logowanie biometryczne i rozpoznawanie twarzy.

Swift 14 AI został wykonany z plastiku PCR, dostarczanego w opakowaniu w 100% nadającym się do recyklingu oraz otrzymał certyfikat EPEAT Gold za zgodność z najwyższymi kryteriami EPEAT.

Dodatkowo oferuje on łączność Wi-Fi 7 i Bluetooth 5.4, które zapewniają prędkość do 5,8 Gb/s i niskie opóźnienia sieciowe poniżej 2 ms, a także różne porty, w tym dwa porty USB Type-C i dwa porty USB 3.2 Type-A.

Acer Swift 14 AI będzie dostępny w Europie od czerwca 2024 roku, w cenie startującej od około 6499 PLN.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje Swift 14 AI - laptopa z Copilot+

 0