Acer prezentuje swoje pierwsze laptopy z dedykowaną kartą graficzną Intel Xe Max

Acer prezentuje swoje pierwsze laptopy z dedykowaną kartą graficzną Intel Xe Max

Acer postanowił rozszerzyć swoją ofertę o nowe modele laptopów z serii Swift 3, które były odświeżane na początku września. Ponownie wyposażone są one w nowe procesory Core i7 11. generacji Intela, ale tym razem do kompletu otrzymujemy także samodzielne karty graficzne Niebieskich - Xe Max. Swift 3X oferuje więc CPu Tiger Lake i GPU Xe Max, które dawać ma możliwość rozgrywki w HD przy 60 kl./s w mniej wymagających tytułach w kompaktowej formie, a tak przynajmniej zapowiadał Intel jeszcze na początku tego roku. Z racji tego, że wkrótce powinny być dostępne sample laptopów z tą grafiką Intela, powinniśmy móc zweryfikować te obietnice w rzeczywistych testach i sprawdzić, jak pierwsza samodzielna karta Xe wypada na tle rywali. Swift 3X poza tym dostarcza 14-calowy panel IPS Full HD, który spełniać ma wymagania "profesjonalistów, w tym fotografów i youtuberów". 

Acer postanowił rozszerzyć swoją ofertę o nowe modele laptopów z serii Swift 3. Swift 3X oferuje CPU Tiger Lake i GPU Xe Max.

Laptop przyciąga także wzrok swoim designem, w tym takimi wyróżniającymi elementami jak kolorowe zawiasy (np. w turkusowym kolorze zestawiony ze złotą obudową). Swift 3X wyposażono ponadto w Wi-Fi 6, USB typu C z Thunderbolt 4, USB 3.2 (x2), HDMI oraz 3,5 mm minijack na słuchawki. Acer chwali się, że laptop waży tylko 1,36 kg i jest w stanie wytrzymać do 17,5 godziny pracy na baterii, czyli o 90 minut dłużej niż w standardowym Swift 3. Nie zabrakło także szybkiego ładowania (30 minut ładowania zapewniać ma 4 godziny pracy). Ultrabook trafi do sprzedaży na rynku europejskim w przyszłym miesiącu, a jego cena zaczynać będzie się od 849 EUR.    

Karty graficzne Intel Xe Max wraz z procesorami Tiger Lake zawitają także do konwertowalnych modeli Spin 3 i Spin 5. Te dostępne są z CPU do Core i7 i oferowane będą z wbudowanym rysikiem Acer Active Stylus, który pochwalić może się 4096-poziomową siłą nacisku. Spin 5 otrzymał także nowy ekran o proporcjach 4:3, który zastąpił panel IPS 16:9 (takowy wciąż znajdziemy w modelu Spin 3). Oba laptopy trafić mają do sprzedaży w grudniu, a ich ceny zaczynać będą się od 1099 EUR za Spin 5 i 899 EUR za Spin 3. To jednak nie koniec nowości Acera, ponieważ tajwański producent zapowiedział także nową wersję mobilnej stacji roboczej ConceptD oraz notebooka Aspire 5, który doczekał się wersji z CPU Tiger Lake i GPU Xe lub GeForce MX450. Laptop dostępny będzie w pięciu różnych kolorach, a jego premiera planowana jest na listopad. Cena startuje z pułapu 599 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje swoje pierwsze laptopy z dedykowaną kartą graficzną Intel Xe Max

 0