Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

Acer zamierza na poważnie zaistnieć w e-sporcie. Popularny producent podczas konferencji next@acer zapowiedział powstanie platformy e-sportowej nowej generacji Planet9. Jest ona dedykowana zarówno amatorom, jak i profesjonalnym graczom, dzięki czemu ci mniej doświadczeni użytkownicy mogą uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów jednocześnie poznając swoje umiejętności. Do tego platforma pozwala na kontakt z innymi osobami czy branie udziału w różnego rodzaju zawodach online. Fundamentem platformy Planet9 są funkcje społecznościowe: gracze spotykają się i łączą w zespoły. Ponadto dodają też znajomych, obserwują interesujące osoby i otrzymują rekomendacje dotyczące partnerów do gry na podstawie już odbytych rozgrywek oraz umiejętności uzupełniających. Funkcje takie jak czat czy dzielenie się taktykami gry pozwalają zespołom budować więzi i uczyć się od siebie nawzajem.

Acer zapowiedział platformę e-sportową Planet9, która dla wszystkich zainteresowanych wystartuje 30 stycznia 2020 roku.

Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

Planet9 oferuje szereg funkcji, dzięki którym użytkownicy są w stanie podnosić poziom swoich umiejętności. Mogą na przykład zaangażować trenera, który udzieli im indywidualnych wskazówek, grać z doświadczonymi graczami czy poświęcać więcej czasu na grę ze znajomymi na podobnym poziomie. Zaawansowane statystyki gier umożliwiają im śledzenie własnych osiągnięć. Funkcja trenera pozwala na zdobywanie doświadczenia od profesjonalistów i innych ludzi dysponujących odpowiednio wysokim wachlarzem umiejętności. Wybierając trenera społeczność może kierować się m.in. statystykami rozgrywek, językiem, oceną w rankingu, a nawet stawką godzinową. Warto podkreślić, iż trenerzy posiadają wgląd w statystyki konkretnych graczy, co pozwala im dostosować lekcje do danej osoby. Podczas sesji carry użytkownicy współpracują z pozostałymi o zbliżonych zainteresowaniach, aby nabrać od nich doświadczenia i zdobywając kolejne poziomy w grze.

Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

Do tego sesje sparingowe z innymi drużynami czy wyzwania dla zwycięzców — platforma umożliwia organizowanie turniejów zarówno w małej, jak i w dużej skali, również sponsorowanych lub oficjalnych. Udział w nich pozwala graczom zdobyć rozpoznawalność i nagrody. Planet9 jest aktualnie dostępny w zamkniętej wersji beta, z kolei otwarta wersja pojawić się 30 stycznia 2020 r.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer przedstawia Planet9 - platformę e-sportową nowej generacji

 0