Acer Switch Alpha 12 - tablet konwertowalny chłodzony cieczą

Acer Switch Alpha 12 - tablet konwertowalny chłodzony cieczą

Kiedy wydaje się, że na rynku nie pojawi się już nic innowacyjnego, zawsze pojawia się ktoś, kto ma odmienne zdanie. W tym przypadku chodzi o firmę Acer, która zaprezentowała urządzenie konwertowalne z systemem chłodzenia cieczą. Przedstawiony model Switch Alpha 12 na pierwszy rzut oka nie odróżnia się od rywali w swojej klasie, oferując typową dwuczęściową budowę, gdzie rolę jednostki zasadniczej pełni tak naprawdę moduł zawierający 12-calową matrycę o rozdzielczości 2160x1440 pikseli, natomiast klawiatura jest wyłącznie opcjonalnym akcesorium.

Wystarczy jednak rzucić okiem na specyfikację techniczną, aby przekonać się, .że Switch Alpha 12 nie jest typowym przedstawicielem gatunku. Zamiast ultramobilnej jednostki obliczeniowej, zastosowano pełnoprawny procesor z serii Intel Skylake - na tę chwilę nie znamy dokładnego modelu. Ponadto producent wspomina o 8 GB pamięci operacyjnej, dysku półprzewodnikowym o pojemności do 512 GB i portach USB 3.1 typu C. Całość wieńczy akumulator, którego wydajność oszacowano na 8 godzin pracy, a urządzenie trafi do nabywców z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10.

Niemniej tym co wyróżnia Switch Alpha 12 nie jest dość mocna specyfikacja, ale wspomniany wcześniej układ Acer LiquidLoop. Rozwiązanie Acera nie jest typowym chłodzeniem cieczą, jakie znamy z komputerów stacjonarnych, aczkolwiek również wykorzystuje płyn chłodniczy w roli nośnika energii. Obieg pracuje w pełni pasywnie, co oznacza, że wewnątrz nie znajdziemy ani pompy, ani żadnego wentylatora. Transfer energii odbywa się dzięki amplitudzie temperatur w poszczególnych sekcjach układu. Takie rozwiązanie pozwoliło na wyeliminowanie hałasu oraz utrzymanie niskich gabarytów sprzętu - jednostka zasadnicza cechuje się 9,5-milimetrową grubością i masą na poziomie 900 gram.

Sprzedaż prezentowanego sprzętu ruszy w czerwcu. Sugerowana cena detaliczna to 3099 złotych za wersję podstawową, do której będzie można dokupić jeszcze rysik w cenie 249 złotych i/lub stację dokującą w cenie 1299 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Switch Alpha 12 - tablet konwertowalny chłodzony cieczą

 0