Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

Acer zaprezentował dziś swoje pierwsze laptopy Chromebook Plus - Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514, debiutujące w ramach inicjatywy Google, która oferuje nowy poziom wydajności.

Acer Chromebook Plus mają od 8 GB do 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD do 256 GB dla 14-calowego Acer Chromebook Plus i do 512 GB dla wersji 15-calowej. Ponadto nowe modele zapewniają łączność Wi-Fi 6E, a także Bluetooth 5.1. Do dyspozycji otrzymujemy szereg portów do ładowania, przesyłania danych w tym dwa porty USB typu C i HDMI. Oba modele zapewniają kamerki internetowe 1080p z Temporal Noise Reduction (TNR) i obiektywem Blue Glass, jak również narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie poprawiają jakość i oświetlenie, niwelują szumy czy rozmywają tło. Dodano ponadto fizyczną przesłonę kamery internetowej, którą można zamknąć, aby chronić prywatność podczas spotkań, zajęć i konferencji. Użytkownicy mogą również wyciszyć mikrofon i wyłączyć kamerę jednym kliknięciem. Efekty wizualne są uzupełniane przez podwójne głośniki skierowane w górę z systemem DTS Audio.

Acer Chromebook Plus mają od 8 GB do 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD do 256 GB dla 14-calowego Acer Chromebook Plus i do 512 GB dla wersji 15-calowej. Oferują też układy Intela lub AMD.

Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

Acer Chromebook Plus 515 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach korzystających z nowych funkcji systemu ChromeOS. Wyposażone w procesory Intel Core 13. i 12. generacji (do modelu Core i7), laptopy Chromebook Plus oferują wydajność niezbędną do wykonywania wymagających zadań i do 10 godzin pracy na baterii. Chromebook Plus zawiera 15,6-calowy wyświetlacz Full HD (o rozdzielczości 1920 x 1080 px) z technologią IPS i szerokimi kątami widzenia. Chromebook jest dostępny również z ekranem dotykowym, który, zarówno jak jego bezdotykowy odpowiednik, może być używany w jasnych warunkach dzięki antyodblaskowej powłoce.

W ofercie znajdziemy też sprzęt z CPU od AMD. W Acer Chromebook Plus 514 umieszczono chipset Ryzen 5 7520 z serii C ze zintegrowaną kartą graficzną RDNA 2 oraz 14-calowy ekran WUXGA o proporcjach 16:10 i rozdzielczości (1920 x 1200 px). Nowe Chromebooki spełniają amerykańską normę militarną MIL-STD 810H i posiadają touchpad OceanGlass oraz opcję podświetlania klawiatury.

Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

Dla użytkowników biznesowych Acer Chromebook Plus Enterprise 515 i Acer Chromebook Plus Enterprise 514 są wyposażone w Chrome Enterprise Upgrade, który odblokowuje wbudowane możliwości biznesowe systemu ChromeOS. Pracownicy i działy IT mogą korzystać z usprawnionej rejestracji urządzeń, integracji infrastruktury i zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę danych i aplikacji. Zarządzanie aktualizacjami, raportami i kwestiami technicznymi również stało się łatwiejsze dzięki pomocy w rozwiązywaniu problemów z ChromeOS i całodobowemu wsparciu administratora IT.

Ceny i dostępność:

  • Acer Chromebook Plus 515 (CB515-2H/T) będzie dostępny w Polsce w październiku, w cenie od 2199 zł
  • Acer Chromebook Plus 514 (CB514-3H/T) będzie dostępny w Polsce w październiku, w cenie od 2499 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer wprowadza na rynek nowe laptopy Chromebook Plus

 0