Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

Acer może pochwalić się świetnym wynikiem osiągniętym na rynku monitorów. Producent w ostatnich 12 miesiącach dostarczył na polski rynek ponad 200 000 urządzeń tego typu, poprawiając wyniki sprzedaży o 114 procent. Segment monitorów w naszym kraju w ciągu roku urósł o 24%. Sprzęt był pożądany przez wszystkich - kupowali go zarówno klienci biznesowi, pracownicy, którzy musieli przenieść swoje biura do domów, uczniowie oraz studenci przebywający na nauce zdalnej, jak i entuzjaści elektroniki rozrywkowej. Dobrymi rezultatami sprzedaży mogą pochwalić się wszyscy producenci obecni na rynku, jednak to właśnie Acer wyróżnia się wśród nich najbardziej. Sprzedaż 200 tysięcy sztuk monitorów w Polsce zagwarantowała firmie 12% udziałów w rynku tego produktu.

Acer w ciągu roku dostarczył na polski rynek ponad 200 000 monitorów.

Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

Co za tym idzie, Acer z piątej pozycji awansował na miejsce drugie w kategorii najczęściej wybieranych marek monitorów w Polsce w 2020 roku. Dla porównania rok wcześniej firma sprzedała 96 tysięcy urządzeń tego typu. Pierwszy kwartał 2021 roku Acer również zaczął z przytupem. Do końca marca firma sprzedała ponad 60 tysięcy monitorów, plasując się tym samym na 3 miejscu wśród najpopularniejszych marek oferujących urządzenia tego typu, z udziałem 11,6% w rynku. "Czynnikiem, który miał największy wpływ na sprzedaż naszych monitorów jest stosunek jakości do ceny. Klienci doceniają nie tylko funkcjonalność konstrukcji oferowanych przez Acer urządzeń i ich atrakcyjne parametry, ale także fakt, że przekłada się to na komfort użytkowania i przystępną cenę" - mówi Piotr Nowok, Product Manager w Acer Polska.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy cały rynek EMEA zanotował wzrost o 17% ze sprzedaży monitorów. W tym samym czasie Acer urósł w tym regionie o 23% i miał w nim udziały na poziomie 7,4%. Polska okazała się także piątym najlepszym krajem zbytu pośród państw europejskich, Bliskiego Wschodu i Afryki, przed którym plasują się już tylko Niemcy, Rosja, Wielka Brytania i Francja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

 0