Acer zapowiedział własne dyski SSD i pamięci RAM. Jest tu pewne ale...

Acer zapowiedział własne dyski SSD i pamięci RAM. Jest tu pewne ale...

Acer zapewne kojarzy Wam się głównie z laptopami i monitorami, ale jak każdy duży producent na rynku PC stara się rozszerzać swoją ofertę konsumencką o kolejne kategorie produktów. Tym razem tajwańska firma postawił nawiązać współpracę z chińskim producentem pamięci flash i DRAM, a owocem tego będą dyski SSD i pamięci RAM brandowane marką Acer. Trzeba mieć tu więc na względzie, że Acer nie jest producentem tych urządzeń i wkład przedsiębiorstwa zdaje się ograniczać do oklejenia produktów swoimi etykietami i sprzedaży ich klientom. To Biwin będzie zajmowało się całą produkcją, a jeśli nazwa ta wydaje się Wam znajoma, to nic dziwnego, gdyż na polskim rynku można kupić tanie SSD SATA od tej firmy.

Acer zapowiedział własne dyski SSD i pamięci RAM. W rzeczywistości to produktu chińskiego producenta sprzedawane pod własną marką. 

Acer zapowiedział własne dyski SSD i pamięci RAM. Jest tu pewne ale...

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Biwin będzie produkować zarówno pamięci RAM, jak i dyski SSD, oferując konsumentom szeroki zakres rozmiarów, formatów i pojemności. Najtańszym dyskiem SSD będzie podstawowy SA100: 2,5-calowy dysk z opcjami pojemności zaczynającymi się od 128 GB i dochodzącymi do 2 TB. To podstawowa opcja dla większości użytkowników, ale bardziej wymagający użytkownicy powinni raczej rozważyć szybszy FA100. To dysk M.2, PCIe 3.0 NVMe o pojemności do 2 TB. Acer obiecuje prędkości odczytu i zapisu odpowiednio do 3300 MB/s i 2700 MB/s. Jest też model RE100, który jest dostępny w formacie 2,5-calowym lub M.2 SATA, o maksymalnej pojemności 4 TB lub 1 TB, w zależności od formatu oraz prędkości odczytu/zapisu do 560 MB/s i 520 MB/s.

Jeśli chodzi o nadchodzące pamięci DRAM marki Acer od firmy Biwin, zaprezentowane modele DDR4 mogą pochwalić się prędkościami od 2666 MHz do 3200 MHz, z pojemnością do 32 GB na moduł. Są to więc raczej podstawowe produkty, które nie zadowolą entuzjastów, ale firma Biwin słynie raczej z tworzenia tańszych dysków i pamięci RAM.  Wydaje się, że nowe zestawy RAM i SSD firmy Acer nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, a firma nie podała żadnych informacji o cenach. Co więcej, na razie poinformowano o ich dostępności jedynie na rynku chińskim i w Stanach Zjednoczonych, więc nie ma pewności, czy w ogóle będą sprzedawane w Europie, ale raczej nie będzie to duża strata.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer zapowiedział własne dyski SSD i pamięci RAM. Jest tu pewne ale...

 0