Acer zaprezentował całą gamę nowego sprzętu

Acer zaprezentował całą gamę nowego sprzętu

W ramach dorocznego wydarzenia Global Press Conference organizowanego przez firmą Acer, zaprezentowano kolejne urządzenia przeznaczone do użytku domowego, gamingu i esportu. W tym roku pokazano również całą gamę akcesoriów z serii Predator dedykowanych graczom.

Komputery z serii Predator Orion

Komputery stacjonarne z serii Predator Orion 5000 wyposażono w procesory Intel Core i7 8700K ósmej generacji, które zostały połączone z najnowszym chipsetem Intel Z370 oraz dwiema kartami graficznymi GeForce GTX 1080 Ti w układzie SLI. Wymieniona konfiguracja domyślnie gwarantuje maksymalne ustawienia graficzne w praktycznie wszystkich nowych grach wideo. Obudowa PC-ta posiada przezroczysty panel pozwalający zaprezentować podzespoły znajdujące się wewnątrz. Warto zaznaczyć, że panele boczne umożliwiają szybką wymianę komponentów bądź kabli podczas modernizacji. System zarządzania przepływem powietrza IceTunnel 2.0 dzieli go na różne strefy termiczne i zapewnia każdemu sektorowi osobny tunel do odprowadzania ciepła.

Nowe komputery z serii Predator Orion wyposażono m.in. w procesor ósmej generacji Core i7 8700K oraz GeForce GTX 1080

Z kolei Predator Orion 3000 posiada praktycznie tę samą konfigurację co jest starszy brat, z tym że na pokładzie znajdziemy zwykłego GeForce GTX 1080. Komputer może również korzystać z dobrodziejstw technologi VR oraz w pełni obsługiwać rozgrywkę w rozdzielczości 4K. Ponadto charakteryzuje się tym samym atrakcyjnym wzornictwem ze smukłymi liniami, oświetleniem RGB, niebieskimi akcentami i wbudowanymi uchwytami na słuchawki. W celu zoptymalizowania przepływu powietrza w obudowie przedni wentylator LED na wlocie, siatkowa osłona i tylny wylot powietrza zapewniają odprowadzanie ciepła. Z innych gadżetów wchodzących w skład serii Predator warto też wspomnieć o geometrycznej myszce gamingowej Predator Cestus 510, która trafi do rodzimej dystrybucji w trzecim kwartale za cenę 399 złotych, czy dość wytrzymałej klawiaturze Predator Aethon 500 (pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku zaś jej cena, to 799 zł).

Komputery stacjonarne oraz monitory Acer Nitro

Urządzenia w całej serii Nitro posiadają procesory z serii Intel Core ósmej generacji oraz grafikę GeForce GTX 1070. Dodatkowo wyposażono je w dyski twarde do 3 TB i SSD o pojemności 512 GB. Ponadto komputery stacjonarne Nitro 50 optymalizują prędkość transmisji danych w sieci pod kątem gier, przeglądania i przesyłania strumieniowego za pomocą Realtek Dragon LAN, co czyni je doskonałą propozycją dla streamerów i osób aktywnych na Twitchu. Komputery stacjonarne z serii Nitro 50 będą dostępne w Polsce od trzeciego kwartału, w cenach od 2599 do 3999 zł. Natomiast nowe monitory IPS z technologią AMD Radeon FreeSync mają czas reakcji wynoszący dokładnie 1ms. Są one w wersjach 27, 23,8, i 21,5 cali, a matryce wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K UHD, WQHD lub Full HD. Przy okazji warto zaznaczyć, iż wymienione modele charakteryzują się ciekawie przemyślanym wzornictwem. 

Panele IPS zapewniają wierne odwzorowanie obrazu nawet pod szerokim kątem, do 178 stopni w poziomie i w pionie. Dla optymalnego kąta widzenia monitory mogą nachylać się w zakresie od -5 do 20 stopni, a w serii RG0 od -5 do 15 stopni. We wszystkich monitorach serii Nitro umieszczono dwa głośniki stereo o mocy 2W i porty HDMI, VGA oraz DisplayPort. Zintegrowany tryb Acer Game Mode oferuje osiem wstępnie ustawionych trybów wyświetlania w celu optymalizacji obrazu, w zależności od rodzaju wyświetlanej zawartości. Acer VisionCare z technologiami Flickerless, BlueLightShield, ComfyView i low-dimming zwiększają komfort oglądania podczas dłuższego użytkowania. Monitory z serii Nitro VG0 będą dostępne w Polsce pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku i w cenach od 499 do 999 zł. Seria Nitro RG0 pojawi się nieco później, bo w w czwartym kwartale, a jej cena będzie oscylować w przedziale 699 do 999 złotych. 

Laptop Acer Swift i Chromebooki 13/15 i Spin 13/15

W 15-calowym Swift 5 znajdziemy najnowsze procesory Intel Core. Sam sprzęt wyposażono w technologię Acer Color Intelligence, która dynamicznie dostosowuje jasność i nasycenie barw w czasie rzeczywistym, optymalizując kolor oraz jasność ekranu. Natomiast rozwiązanie Acer Bluelight Shield umożliwia redukcję emisji niebieskiego światła. W prezentowanym sprzęcie będzie dostępne do 1 TB pamięci SSD i do 16 GB pamięci DDR4, co zapewni wydajną pracę systemu. Notebook wykonano z zaawansowanych materiałów, w tym ultralekkich stopów magnezu oraz litu w górnej i dolnej powłoce, a także stopów magnezu, czy aluminium w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości w miejscu podparcia dłoni. Klawiatura, jak w poprzedniej wersji jest podświetlana diodami LED. Cena modelu nie jest na ten moment znana. Premiera także pozostaje tajemnicą. 

Nowe Chromebooki sprawdzą się zarówno w podróży, pracy jak i domowym zaciszu

Mniejsze modele Chromebooków charakteryzują się stylową i trwałą aluminiową obudową oraz 13,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD+ w formacie 3:2. Nowe notebooki Acer Chromebook wykorzystują procesory Intel Core ósmej generacji. Urządzenia są wyposażone w porty USB 3.1 typu C po obu stronach, co ułatwia komfortowe ładowanie. Możliwości sprzętu można rozszerzyć, podłączając je za pomocą jednego kabla do stacji dokującej USB-Type-C Dock II firmy Acer, przekształcając je w stację roboczą. Natomiast Chromebook 15 i Chromebook Spin 1 zaprojektowano z myślą o użytkownikach szukających wygodnych oraz niedrogich urządzeń do pracy i rozrywki. Modele te posiadają 15,6 calowe ekrany jak również pojemne baterie, zapewniające nawet 13-godzinny czas pracy. Podstawowy Chromebook 15 oraz Chromebook 15 Spin zadebiutują w Polsce w czwartym kwartale 2018 roku zaś ich cena wyniesie: w przypadku pierwszego wariantu od 1559 do 2099 zł, a w drugim od 1699 do 2199 złotych. Chromebook 13 Spin pojawi się także w tym samym okresie co przed chwilą wymienione modele zaś jego wartość wyniesie od 2799 do 3699 zł. Debiut i cena zwykłego Chromebooka 13 nie jest obecnie znana. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer zaprezentował całą gamę nowego sprzętu

 0