Acitivision Blizzard wyda grę z gatunku Battle Royale?

Acitivision Blizzard wyda grę z gatunku Battle Royale?

Wygląda na to, że Activision zaczęło dostrzegać potęgę najpopularniejszego obecnie gatunku gier wideo. Czyżby oznaczało to Overwatch Royale?

Ubiegłoroczna premiera Playerunknown's Battlegrounds spowodowała rosnące w ekspresowym tempie zainteresowanie gatunkiem Battle Royale. Do tego stopnia, że obecnie praktycznie każda produkcja chce oferować podobne rozwiązania u siebie. Co ciekawe, żaden duży deweloper nie podjął dotąd decyzji o stworzeniu własnego tytułu, jednak wkrótce może się to zmienić, bo przedstawiciel jednego z czołowych graczy na rynku wirtualnej rozrywki, Activision, podczas spotkania z inwestorami poinformował o planach zbudowania produkcji typu Battle Royale. Firma miała zapewnić, iż jest świadoma ogromnych sukcesów reprezentantów tej gałęzi gier oraz istnej kopalni złota dla ich twórców. Do idealnych przykładów należy Fortnite, którego projektanci widząc zapotrzebowanie społeczne postanowili nastawić się na właściwy rozwój. 

Według najnowszych plotek Activision Blizzard pracuje nad zupełnie nową grą w bijącym rekordy popularności gatunku Battle Royale. Ewentualne ogłoszenie tytułu powinno nastąpić w trakcie targów E3

Wszystkie dotychczasowe doniesienia jasno sugerują fakt przygotowywania przez popularnego wydawcę produkcji opartej na bijącej rekordy popularności formule. W takim przypadku powinniśmy wyczekiwać oficjalnej zapowiedzi podczas czerwcowych targów E3. Przy okazji warto wspomnieć o planowanym przez Epic Games przeniesieniu Fortnite na urządzenia z Androidem. Taki obrót spraw nie dziwi, albowiem zdołał on przebić największego konkurenta, PUBG, w ilości osób zalogowanych na serwerze. Z innych gier inspirowanych Battle Royale warto wymienić H1Z1, które kilka tygodni temu wreszcie wyszło z wczesnego dostępu i co najlepsze jest oferowane za darmo. Pytanie tylko, czy nie obudzono się za późno?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acitivision Blizzard wyda grę z gatunku Battle Royale?

 0