Activision-Blizzard planuje wydać kolejne remastery gier

Activision-Blizzard planuje wydać kolejne remastery gier

Activision-Blizzard to jeden z tych wydawców, którzy ochoczo przywracają do życia kultowe dla fanów marki wypuszczając odświeżone wersje dostępnych niegdyś gier. Do idealnych przykładów możemy tutaj zaliczyć m.in. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Crash Team Racing Nitro-Fueled czy Call of Duty: Modern Warfare Remastered, które pomimo tego, że nie oferują wielu konkretnych zmian to przypadły do gustu społeczności i sprzedały się w zadowalającej liczbie sztuk. Wszystko wskazuje na to, że Activision-Blizzard zamierza nie tylko inwestować w całkowicie nowe serie, lecz także kontynuować drogę odświeżania zakurzonych tytułów. Według słów prezesa i szefa operacyjnego, Coddy'ego Johnsona wydawca oprze swą przyszłą działalność również na dostępnych już w portfolio grach.

Activision-Blizzard zamierza nie tylko inwestować w zupełnie nowe marki, ale także przywracać do życia zakurzone gry. 

Johnson zasugerował, że każdy kto przygląda się ich bibliotece IP może dostrzec tam wiele pozycji, do których fani będą chcieli powrócić. Poprosił więc społeczność o zachowanie czujności, ponieważ nadejdzie kilka interesujących zapowiedzi. Oczywiście bogate remastery to nie wszystko z czego sprawę doskonale zdaje sobie sternik Activision-Blizzard. Ciężko ocenić czy oznacza to ujawnienie bardzo interesujących produkcji lub może mniejszych projektów, ale jedno jest pewne - raczej nie będziemy mogli narzekać na nudę. Kto wie, być może dostaniemy zupełnie świeżą odsłonę z przygodami Crasha? Dużo mówi się też w kontekście rozwoju innej silnej marki jaką jest Call of Duty.

Otóż zgodnie z ostatnimi rewelacjami tegoroczna odsłona Modern Warfare najpewniej zostanie pozbawiona dostępnego w Black Ops 4 trybu battle royale. Nie oznacza to jednak, iż nie pojawi się on wcale gdyż spekuluje się o opartej na modelu free-to-play pobocznej grze opierającej się wyłącznie na wariancie zabawy Blackout. Ponadto przyszłoroczny epizod Call of Duty najpewniej przeniesie nas w wyczekiwane przez użytkowników rejony Wietnamu. Natomiast samo Activision-Blizzard może pochwalić się bardzo dobrymi statystykami za drugi kwartał 2019 roku. Firma we wszystkich produkcjach posiada aż 327 mln aktywnych graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision-Blizzard planuje wydać kolejne remastery gier

 0