Activision Blizzard uśmierca modyfikacje do Call of Duty. Wydawca doprowadził do zamknięcia projektu

Activision Blizzard uśmierca modyfikacje do Call of Duty. Wydawca doprowadził do zamknięcia projektu

Społecznością Call of Duty wstrząsnęła wiadomość o zamknięciu X Labs, w skład którego wchodzi popularne IW4X. Jest to konsekwencja działania Activision Blizzard, które zażądało zaprzestania działalności, co potwierdziło samo X Labs na Twitterze.

Activision Blizzard doprowadza do zamknięcia X Labs związanego z Call of Duty

Modyfikacje do gier robią robotę i rozszerzają świat gier o nowe historie czy funkcjonalności, których nie zaimplementowali twórcy. Idealnym przykładem pozostaje Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos czyli ogromny mod stworzony przez fanów z polskim dubbingiem mogący robić za oficjalny dodatek do drugiej części serii. Modderzy aktywnie rozwijają takie marki jak Grand Theft Auto upiększając starsze odsłony cyklu. Niestety ich praca nie zawsze bywa doceniana przez deweloperów oraz wydawców czego dowodem jest działanie Take-Two, które w okresie debiutu odświeżonej Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition postanowiło zamknąć fanowskie projekty lepsze od pakietu za ponad 200 złotych.

Activision Blizzard doprowadził do zamknięcia paru modyfikacji do Call of Duty.

Call of Duty od lat jest rozwijane przez fanów, jednak Activision Blizzard najwyraźniej stara się ukrócić tę działalność. Wydawca doprowadził do zamknięcia X Labs odpowiedzialnego za popularne IW4X, czyli nową wersję odsłony Modern Warfare 2 z 2009 roku z nowymi mapami, bronami oraz dedykowanymi serwerami. Na liście są również niezależne od Activision Blizzard modyfikacje, w postaci grywalnego multiplayera dla części Ghosts i Advanced Warfare. Niestety X Labs poinformowało na Twitterze, że zamyka działalność w związku z wezwaniem, jakie dostało od Activision Blizzard. Grupa chce dostosować się do tego żądania i nie zamierza walczyć z branżowym molochem. Na koniec podziękowano fanom za wsparcie przy rozwoju projektów.

Wydawca uśmierca ambitne modyfikacje do Call of Duty

Warto wspomnieć, iż zbliżony projekt do MW2, początkowo pod szyldem AlterIwNet po silnych perturbacjach oraz zmianach zdołał przetrwać aż do dziś. Być może inna grupa modderów zajmie się nieśmiertelnym oryginalnym Modern Warfare 2 i przygotuje własny odpowiednik? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ale co ciekawe ostatnio Eurogamer informował, że firma doprowadziła do likwidacji SM2, fanowskiego moda do Modern Warfare 2 powstającego od dwóch lat. Miał on zaoferować 100 broni wraz z rozszerzeniami oraz kamuflażami, 24 perki, nowe killstreaki, zintegrowany system głosowy czy system walutowy wzorowany na Black Ops.

Niestety taki sam list z prośbą o zaniechanie działalności, jaki dostało X Labs Activision wysłał także do grupy odpowiedzialnej za SM2. Wielka szkoda, że wydawca zabija pomysłowe projekty, które mają za zadanie przywrócić do życia starsze części Call of Duty i obudzić w graczach miłe wspomnienia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard uśmierca modyfikacje do Call of Duty. Wydawca doprowadził do zamknięcia projektu

 0