Activision Blizzard walczy z cheaterami w Call of Duty, a pomocnym narzędziem jest anti-cheat stosowany w popularnych strzelankach. Zespół RICOCHET odpowiadający za wyłapywanie oszustów ma różne pomysły, które niekoniecznie wiążą się od razu z najsurowszą karą. Czasami nie ma jednak innego wyjścia jak kogoś wykluczyć z gry. Wiemy, ile osób zbanowano w ciągu ostatniego miesiąca.
Cheaterzy psują rozgrywkę nie tylko w Call of Duty, ale w każdej produkcji nastawionej na rozgrywkę online. Deweloperzy blokują graczy łamiących zasady, aczkolwiek nie ma w pełni skutecznego rozwiązania i nie da się ich całkowicie wyeliminować z gry. Jak wynika z podanej informacji na przestrzeni jednego miesiąca zespół RICOCHET zbanował ponad 23 tysiące kont za oszukiwanie w Call of Duty. Nie jest to jakaś ogromna liczba, zważywszy, iż pewnie obejmuje wszystkie tytuły z serii z aktywnymi serwerami. Pytanie, z czego to wynika - z małej ilości oszustów czy słabości systemu do ich wykrywania?
Zespół odpowiedzialny za karanie graczy w grach Call of Duty w ciągu jednego miesiąca zbanował ponad 23 tysiące kont.
📢 #Warzone #MW3
— Call of Duty Updates (@CODUpdates) December 22, 2023
Update from #TeamRICOCHET:
We'll be monitoring and enforcing throughout the holidays. Cheaters get a lump of coal.
➡️ New Machine Learning detections deployed
⛔ Over 23k accounts banned for cheating since 11/12
⏬ SPLAT activated over 2k times since launch
Mimo wszystko dobrze, że Activision działa i poluje na cheaterów, którzy psują rozgrywkę uczciwym graczom. Obecnie zespół RICOCHET pracuje nad udoskonaleniem funkcji przeciwdziałających oszustwom poprzez uczenie maszynowe, dzięki czemu system będzie skuteczniejszy. Usprawnienia są potrzebne, bowiem sami cheaterzy korzystają z coraz lepszego oprogramowania. Zespół RICOCHET balansuje pomiędzy poważnymi mechanizmami przeciwdziałającymi oszustwom a zabawnymi karami. Przykładowo funkcja „SPLAT” RICOCHET została aktywowana ponad 2000 razy od czasu jej wdrożenia. Dzięki SPLAT oszuści podczas skoku ze spadochronem nagle odczuwają siłę ogromnej grawitacji, a całość kończy się oszałamiającym upadkiem na ziemię prowadzącym do natychmiastowej śmierci.
Nie jest to rozwiązanie idealne, bowiem twórcy otrzymują skargi od graczy, którzy nie oszukiwali, a mimo to narzędzie uznało inaczej i sprawiło im przytoczonego psikusa. System Ricochet, który wykrywa i kara cheaterów w grach z serii Call of Duty przeszedł spore zmiany i często pozwala wystawiać cheaterów na celownik uczciwych graczy.
Metody karania są różne np. oszuści doznają halucynacji skutecznie utrudniających granie czy widzą denerwujące postacie-wabiki niewidoczne dla normalnych uczestników rozgrywki. Podstawowe metody to rozbrojenie cheatera, czyli pozbawienie go broni i wystawienie na ostrzał oponentów. Trzeba przyznać, że deweloperzy stojący za karaniem nieuczciwych graczy w Call of Duty mają nietypowe i zabawne podejście do tematu.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard walczy z oszustami w Call of Duty. Wiemy, ilu graczy zbanowano