Activision Blizzard zapowiada ekspansję, również w Polsce

Activision Blizzard zapowiada ekspansję, również w Polsce

Activision Blizzard zapowiedział ekspansję, również w Polsce. Na liście krajów, w których zostaną założone nowe studia lub rozbudowane dotychczasowe znajdują się jeszcze Chiny, Australia oraz Kanada, a planem firmy jest zatrudnienie 2 tysięcy osób w ciągu dwóch lat. "Planujemy agresywną strategię zatrudnienia do naszych nowych studiów i dużą ekspansję w Polsce, Chinach, Australii i Kanadzie" - powiedział Bobby Kotick, CEO Activision. Warto wspomnieć, że polscy programiści już działają na rzecz przedsiębiorstwa, aczkolwiek pracują oni w punkcie zlokalizowanym w Irvine w Kalifornii. Co ciekawe to do Activision należy działające w Krakowie oddział Infinity Ward, który tworzy serię Call of Duty. Nie wiemy, czy w naszym kraju będzie rozwijana oferta Blizzarda, czy bardziej Activision lub może obie na raz, generalnie więcej detali odnośnie zamierzeń wydawcy World of Warcraft poznamy w przyszłości.

Activision Blizzard zapowiedział ekspansję, która obejmie także Polskę.

Powodem ekspansji jest pandemia COVID-19 i zwiększone zapotrzebowanie na gry oraz filmy w związku z czym firma potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Informację tę poznaliśmy podczas specjalnej konferencji dla inwestorów spółki, na którym podsumowano wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Sam Blizzard nie może pochwalić się ogromnymi wynikami, ponieważ utrzymuje wskaźniki wzrostów na poziomie 7% rok do roku, natomiast rezultat całej firmy wzrósł o 36% rok do roku. Warto wspomnieć, że ostatnio Bobby Kotick przedłużył kontrakt z Activision Blizzard i pozostanie szefem korporacji do 31 marca 2023 roku. Nie może liczyć już na taką pensję jak dawniej. Została ona obniżona połowę. Czy to ucieszy krytyków, którzy twierdzili, że szef firmy odpowiedzialnej m.in. za Overwatcha zarabia za dużo?

Jego pensję obniżono o połowę do poziomu 875 tysięcy dolarów, a ponadto kontrakt zakłada zredukowane bonusy dla Koticka o 50% więc w latach 2021-2022 dostanie na konto z tego tytułu maksymalnie 1,75 mln dolarów. Premie nie mogą przekroczyć dwukrotności głównego wynagrodzenia. Dyrektor generalny Activision Blizzard zrezygnował z wypłaty w listopadzie oraz grudniu 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard zapowiada ekspansję, również w Polsce

 0