Activision: tegoroczne Call of Duty otrzyma kampanię fabularną

Activision: tegoroczne Call of Duty otrzyma kampanię fabularną

Kiedy Activision ujawniło Call of Duty: Black Ops 4, wiele osób poczuło się rozczarowanych faktem, że gra pozbawiona będzie tradycyjnej kampanii singleplayer. Co prawda seria od dawna stawiała głównie na zmagania po sieci, jednak charakterystyczne, niezwykle widowiskowe kampanie fabularne, które oferował CoD, choć bardzo krótkie, cieszyły się sporą popularnością wśród graczy. Co ciekawe, wydaje się, że w naszym kraju większym zainteresowaniem cieszył się singiel flagowej serii Activision niż jej multiplayer, który święci triumfy na zachodzie (Polacy zdają się zaś preferować Battlefielda). Tym bardziej cieszy więc fakt, że tegoroczna odsłona Call of Duty przywróci kampanię fabularną, co zostało potwierdzone właśnie przez wydawcę, a konkretniej jego szefa, samego Roba Kosticha, na spotkaniu z inwestorami.

Tegoroczna odsłona Call of Duty przywróci kampanię fabularną, co zostało potwierdzone właśnie przez wydawcę. Przecieki wskazują na Modern Warfare 4.

Co prawda sygnały na temat możliwości powrotu Call of Duty do singla docierały do nas już w ubiegłym roku, kiedy to pojawiła się informacja, że Infinity Ward (studio odpowiedzialne za tegoroczną część) poszukuje scenarzysty, który napisze fabułę oraz dialogi do nieujawnionego jeszcze tytułu. Teraz otrzymaliśmy zaś oficjalne potwierdzenie i to z ust samego Roba Kosticha, prezesa Activision, który wprost zapewnił o powrocie kampanii do serii w tegorocznej odsłonie popularnego shootera. Co więcej, zapewnił on także, że gra doczeka się ogromnego, rozbudowanego multiplayera, a nie zabraknie także możliwości gry w kooperacji. Dyrektor finansowy Activision Blizzard, Dennis Durkin, stwierdził zaś, że Call of Duty z 2019 roku przyciągnąć ma szerokie grono zarówno dotychczasowych fanów serii, jak i zupełnie nowych graczy.

Niestety nie ujawniono żadnych szczegółów na temat samej gry, ale ta podobno budzi ogromne zainteresowanie wewnątrz firmy i ma być zakorzeniona w najistotniejszej dla marki historii. Jest to ciekawa wskazówka, ponieważ studio Infinity Ward odpowiedzialne jest za podserię Modern Warfare, która zdaniem wielu graczy jest najlepszą w ramach Call of Duty. Wcześniejsze doniesienia (pochodzące m.in. od byłego pracownika Infinity Ward) wskazywały zaś, że CoD wróci do konfliktu osadzonego we współczesnych czasach. Poszlaki te zdają się więc sugerować, że w tym roku możemy otrzymać Modern Warfare 4, na co zapewne liczy duża część fanów. Gra oczywiście zadebiutuje tradycyjnie na jesieni (zapewne w październiku), a jej oficjalnej prezentacji spodziewać możemy się na E3 i nie zdziwi nas, jeśli nastąpi to w trakcie konferencji Microsoftu (szczególnie pod nieobecność Sony).  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision: tegoroczne Call of Duty otrzyma kampanię fabularną

 0