Activision zwalnia Dyrektora Finansowego. Zatrudni go Netflix?

Activision zwalnia Dyrektora Finansowego. Zatrudni go Netflix?

Activision postanowiło pożegnać się z dotychczasowym Dyrektorem Finansowym Spencerem Neumannem, który odchodzi po przeciętnym dla popularnego wydawcy okresie (akcje firmy w minionych dwunastu miesiącach spadły nawet o 26 procent). Oficjalnie powodem rozstania nie jest sprawozdawczość bądź kontrola i procedury ujawniania informacji. Niestety Activision nie chciało podzielić się kulisami dymisji swojego Dyrektora Finansowego. Przy okazji warto wspomnieć, że jakiś czas temu ze stanowiskiem Dyrektora Generalnego Blizzarda zrezygnował Mike Morhaime, zaś jego miejsce zajął Allen Adham. Całkiem możliwe, że firma planuje większą reorganizację w kluczowych strukturach spółki, przez co w przyszłości usłyszymy o kolejnych zwolnieniach.

Activision rozstało się z dotychczasowym Dyrektorem Finansowym, które być może zatrudni Netflix.

Activision zwalnia Dyrektora Finansowego. Zatrudni go Netflix?

Okazuje się jednak, że Neumann nie długo pozostanie bezrobotnym, bowiem propozycję pracy złożył mu największy serwis streamingowy. Jak zapewne się domyślacie chodzi oczywiście o Netflixa. Amerykanie szukają kogoś na stanowisko Dyrektora Finansowego już od sierpnia po tym, jak dotychczas piastujący stanowisko David Wells ogłosił chęć odejścia z firmy po znalezieniu następcy. Pomimo iż są to nieoficjalnie potwierdzone spekulacje, to większość źródeł oczekuje, że prezentacja nowego pracownika nastąpi w ciągu kilku dni. Notabene przytoczone doniesienia o potencjalnym przejściu Neumanna do Netlflixa wskazują, że Activision zdawało sobie sprawę z planów swojego pracownika stąd zdecydowano się uprzedzić fakty i przedłożyć mu wypowiedzenie.

Jak poradzi sobie Activision w nowo rozpoczętym roku przekonamy się w przyszłości. Na razie firma planuje wydać krytycznie odebranego przez fanów mobilnego Diablo Immortal, które mimo wszystko powinno podreperować finanse korporacji. Do tego niezapowiedziana jeszcze następna odsłona Call of Duty. I tutaj co ciekawe pojawiają się domysły jakoby Infinity Ward opracowywało kontynuację wydanej parę lat wcześniej pobocznej serii Ghosts. Natomiast czy nadejście Neumanna oznacza dla Netflixa jeszcze lepszy rozwój? Całkiem możliwe, gdyż niedawny CFO Activion posiada spore doświadczenie w branży, a w przeszłości współpracował m.in. z Walt Disney Company.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision zwalnia Dyrektora Finansowego. Zatrudni go Netflix?

 0