Activison wystawiło NVIDIĘ, bo przechodzi na wyłączność do Google Stadia?

Activison wystawiło NVIDIĘ, bo przechodzi na wyłączność do Google Stadia?

Wiele firm technologicznych twierdzi, że streaming gier to przyszłość. Google to mówi. Microsoft to mówi. Nvidia również próbowała tam mówiła - przynajmniej do momentu, gdy Activision niespodziewanie zabrało wszystkie swoje gry z usługi GeForce Now .  Pojawiły się oczywiście spekulacje na temat powodów, dla których  Activision nagle pozostawiło Nvidię na lodzie. W końcu wszystko wydarzyło się w zaledwie tydzień po publicznej premierze usługi. Jedną z wiarygodnych plotek jest to, że Activision planuje zawrzeć umowę na wyłączność z Google Stadia. Już wcześniej słyszeliśmy, że Activision chciało podpisać umowę z Geforce Now, albo Nvidia się na to nie zgodziła, albo Google zapłaciło więcej. Jeśli faktycznie pogłoski są prawdziwe, to działania wydawcy gier mogą stać się precedensem, który pogrzebie streaming gier, zanim na dobre wszystko się rozwinęło. 

Jeśli pogłoski o Activision i Google Stadia są prawdziwe, gry w chmurze mogą umrzeć bolesną śmiercią. 

Google Stadia to całkowita porażka i nie bójmy się tego powiedzieć głośno. Nie tylko ma straszny system monetyzacji, ale po prostu nie działa tak, jak obiecali twórcy. Geforce Now za to działa i to całkiem sprawnie. Jeśli Activision naprawdę wycofuje się z GeForce Now, aby przygotować się do umowy Stadia, to strzelają sobie w stopę. Nie ma możliwości, żeby jakakolwiek  gra Activision przekonała kogoś do przejścia na Stadia, zwłaszcza że xCloud Microsoftu również jest blisko, a to kolejna usługa, która jak dotąd wydaje się działać lepiej niż Stadia.

Działania Activision mogą mieć większe konsekwencje dla branży gier. Może to wywołać ten sam problem, który pojawił się w branży streamingu wideo. Tak wiele różnych firm próbuje konkurować na tym rynku, że filmy i programy telewizyjne są nieustannie przerzucane z jednej usługi do drugiej . Głównie po to, aby ich właściciele mogli "zostać kolejnym serwisem Netflix". Jeśli Activision chce zawrzeć umowę na wyłączność ze Stadia, ustanawiają precedens, który spowoduje sytuację analogiczna do rynku wideo. Pozycje będą pojawiać się na wyłączność, walcząc w ten sposób o klienta. Spowoduje to niechęć graczy, zanim te usługi porządnie wystartują. Szkoda, by było gdyby Activision postawiło na Stadia, zwłaszcza, że ​​GeForce Now i xCloud są tak przyjazne dla graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activison wystawiło NVIDIĘ, bo przechodzi na wyłączność do Google Stadia?

 0