ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

ADATA ujawniła swoje plany na targi Computex 2024. Firma zaprezentuje na nich m.in. laptop do gier korzystający z rozwiązań sztucznej inteligencji wyposażony w dysk SSD o pojemności do 24 TB i 96 GB pamięci DRAM.

W dniach 4-7 czerwca 2024 r. będą odbywały się targi Computex 2024, podczas których producenci elektroniki z całego świata zaprezentują nowe produkty. Wśród wystawców jest firma ADATA znana z modułów pamięci i sprzętu gamingowego. Tym razem producent postawi na pierwszy laptop bazujący na AI. Stoisko firmy podzielone zostanie na trzy kategorie, których tematyka związana będzie ze sztuczną inteligencją, zrównoważonym rozwojem oraz immersją.

ADATA będzie obecna na targach Computex 2024, na których pokaże m.in. laptopa AI.

ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

Laptopa XPG XENIA, wyposażono w maksymalnie 24 TB pamięci masowej SSD i 96 GB pamięci DRAM. Na stoisku zobaczyć będzie można również stację roboczą XPG DEFENDER WS L oraz podkręconą pamięć DDR5 8000 R-DIMM, działającą o 29 proc. szybciej niż moduły 4800 R-DIMM.

Obok nich znajdą się nowe pamięci LPCAMM2. Moduły zgodne ze standardami JEDEC, wykorzystujące układy scalone LPDDR5/5X DRAM i charakteryzujące się szybkością 7500 MT/s oraz pojemnościami 16-64 GB.

ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

Inną grupą produktów w tej kategorii będą rozwiązania pamięci masowej Express Card: karty microSD SD7.1 Express o prędkości odczytu i zapisu wynoszącej odpowiednio do 800/700 MB/s i karty SD8.0 Express charakteryzujące się szybkościami na poziomie 1700/1200 MB/s.

Nie zabraknie również pamięci masowych klasy profesjonalnej i przemysłowej, opracowanych przez ADATA Industrial. Będą to m.in. modele BiCS5 3D(e)TLC i wydajne dyski SSD NVMe Gen4/Gen5 standardu korporacyjnego.

W tej części stoiska ADATA pochwali się swoimi rozwiązaniami w dziedzinie chłodzenia oraz produktami wykonanymi z ekologicznych materiałów. Będą to np.: 

 • moduł pamięci XPG LANCER NEON RGB DDR5 - wyposażony w powłokę rozpraszającą ciepło na płytce PCB i radiator zbudowany w 50 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu
 • dysk SSD LEGEND 970 PRO PCIe Gen5 - wykorzystujący dwuwarstwowy radiator i ożebrowanie z wytłaczanego aluminium oraz wewnętrzny mikrowentylator, zwiększające wydajność rozpraszania ciepła nawet o 20 proc.
 • 2,5-calowa obudowa HDD/SSD EC600 - zbudowana w 85 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu
 • najnowszy dysk flash UC320 ECO - zawierający szacunkowo 85 proc. plastiku PCR
 • obudowa gamingowa XPG INVADER X typu mid-tower - nagrodzona za swoje przyjazne dla środowiska cechy wyróżnieniem iF Design Award 2024 i fabrycznie wyposażona m.in. w odwrotnie obracające się wentylatory
 • systemy powietrznego chłodzenia procesorów XPG HYDRO i HURRICANE MAG
 • wentylatory LEVANTE II AIO i VENTO 120 ARGB PWM - dostępne w wersji standardowej lub odwróconej
 • Dysk SSD PCIe Gen5 Project NeonStorm - faworyt tegorocznego konkursu Computex BC Award, wyposażony w system chłodzenia cieczą, dwuwarstwowy kanał powietrzny ze stopu aluminium i podwójne wentylatory, zwiększające wydajność chłodzenia o 10 proc

Ostatnia część stoiska należeć będzie głównie do marki XPG, która zaprezentuje najnowszy model laptopa gamingowego o nazwie NIA. 

Goście targów będą mieli także okazję poznać inne produkty z portfolio XPG:

 • obudowy do gier z rodziny INVADER X - INVADER X BTF, INVADER X PRO BTF i INVADER X MINI
 • zestaw słuchawkowy do gier PRECOG STUDIO
 • specjalne edycje podkładki pod mysz FRONTLINE X Xtreme Saga L
 • zasilacze XPG zgodne ze standardami ATX 3.0 i ATX 3.1 - m.in. topowy FUSION 1600W Titanium zaprojektowany we współpracy z DELTA Electronics oraz pierwszy zasilacz XPG SFX Platinum

Produkty ADATA i XPG będą prezentowane podczas targów Computex na stoisku L0810 w  Nangang Exhibition Center Hall 1. Dla wszystkich, którzy nie będą w stanie osobiście wybrać się na Tajwan, firma uruchomi 4 czerwca stronę internetową. Oprócz wirtualnej prezentacji, zorganizowany zostanie na niej również konkurs, w którym do wygrania będą m.in. dyski zewnętrzne SSD SD810 i HC300 ECO, karty podarunkowe Amazon.

ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ADATA na targach Computex 2024: AI, zrównoważony rozwój i immersja

 0