ADATA wprowadza do sprzedaży dysk zewnętrzny obsługujący USB4

ADATA wprowadza do sprzedaży dysk zewnętrzny obsługujący USB4

Firma ADATA prezentuje zewnętrzny dysk SSD SE920 działający w oparciu o złącze USB4. To urządzenie, które nie tylko obsługuje Thunderbolt 3 i 4, ale również jest w pełni wstecznie kompatybilne z USB 3.2 i USB 2.0.

USB4 oferuje prędkości transmisji sięgające aż 40 Gb/s. Warto pamiętać, że takie osiągi idą w parze z podwyższoną temperaturą, co bywa problemem dla użytkowników. W przypadku zewnętrznego dysku SSD ADATA SE920 zastosowano opatentowany system aktywnego chłodzenia i wbudowany mikrowentylator, dzięki czemu użytkownicy mogą kontrolować temperatury urządzenia. Wystarczy nacisnąć na wysuwaną część konstrukcji, aby uruchomić wentylator i rozszerzyć obudowę, tworząc więcej miejsca dla cyrkulacji powietrza w tym usuwania ciepła.

W przypadku zewnętrznego dysku SSD ADATA SE920 zastosowano opatentowany system aktywnego chłodzenia i wbudowany mikrowentylator, dzięki czemu użytkownicy mogą kontrolować temperatury urządzenia.

ADATA wprowadza do sprzedaży dysk zewnętrzny obsługujący USB4
 

W porównaniu z dyskami bez wentylatorów, ta konstrukcja pozwala na obniżenie temperatury nawet o 10%. Po zakończeniu pracy, obudowę można z powrotem schować. SE920 wyposażono w interfejs USB4, przy czym ten konkretny sprzęt oferuje prędkość odczytu i zapisu wynoszącą 3800/3700 MB/s. SE920 współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android, MacOS i Windows. SE920 łączy się ponadto z konsolami do gier.

Oprócz flagowego zewnętrznego dysku SSD SE920, ADATA wprowadza na rynek modele SD620 i SC610. Pierwszy dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym. Co istotne, cechuje go odporność na upadki i wstrząsy zgodne ze standardem MIL-STD, która wynosi 1,22 metra, oraz prędkość transferu sięgająca 520 MB/s. Natomiast model SC610 przypomina pendrive i osiąga prędkości transferu na poziomie 550/500 MB/s.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ADATA wprowadza do sprzedaży dysk zewnętrzny obsługujący USB4

 0