ADM 3.1, czyli nowości w oprogramowaniu od Asustora

ADM 3.1, czyli nowości w oprogramowaniu od Asustora

Asustor Data Master to centralne oprogramowanie zarządzające urządzeniami NAS. Producent opracował jego kolejną odsłonę, którą można pobrać już w wersji 3.1. Jakie nowinki tym razem przygotował dla nas Asustor?

Wersja ADM 3.1 wprowadza nowinkę w postaci buforowania SSD, co powinno przełożyć się na znaczący wzrost wydajności. Ponadto program "uczy się" nawyków użytkownika, dzięki czemu często wykorzystywany soft i pliki ze zwykłego dysku są przechowywane na SSD. Pozwala to znacząco zmniejszyć czas dostępu do nich. Funkcja RAID Scrubbing wykrywa integralność oraz spójność wszelkich danych zapisanych w macierzy RAID 5 bądź RAID 6. Regularnie korzystanie nowego narzędzia pozwoli uniknąć niepożądanej niespójności przechowywanych plików. Jeżeli problemu, który zostanie zawczasu zidentyfikowany nie można naprawić, to zostaniemy powiadomieni przez NAS o tym fakcie. Wspomniane rozwiązanie daje użytkownikowi więcej czasu na podjęcie odpowiednich kroków celem zabezpieczenia posiadanych danych. 

Nowa wersja oprogramowania to przede wszystkim poprawiona wydajność oraz wprowadzona obsługa formatu exFAT

Wraz z nowym oprogramowaniem w wersji 3.1 Asustor wprowadza również długo oczekiwany format exFAT. Na tym polu została podjęta współpraca z Microsoft, aby w jak najkrótszym czasie dostarczyć rozwiązanie mające pozwolić na łatwą migrację dysków działających właśnie w tym formacie. Jeśli zdecydujemy się zaktualizować posiadane oprogramowanie do najnowszego wydania, a posiadany NAS korzysta z ADM 2.4.0 lub jeszcze starszej wersji, to musimy najpierw dokonać aktualizacji do wersji 2.4.2. Należy również pamiętać, że po przejściu na wersję 3.1 nie będzie możliwe cofnięcie aktualizacji do starszej osłony oprogramowania. Ponadto, warto zaktualizować wszystkie posiadane aplikacje, ze względu na ich ewentualny brak kompatybilności z ADM 3.1.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ADM 3.1, czyli nowości w oprogramowaniu od Asustora

 0