Adobe Flash Player zostanie zablokowany z końcem 2020. To koniec Flasha

Adobe Flash Player zostanie zablokowany z końcem 2020. To koniec Flasha

Adobe planuje zintensyfikować wysiłki zachęcania użytkowników do ostatecznego odinstalowania Flash Playera ze swoich komputerów do końca roku, kiedy oprogramowanie ma wejść w fazę End Of Life (EOL), co nastąpi dokładnie 31 grudnia 2020 roku. Ruch ten ogłoszono na nowej stronie wsparcia Flash EOL, którą Adobe opublikowało w tym miesiącu, sześć miesięcy przed datą uśmiercenia Flash Playera. Adobe mówi, że gdy Flash osiągnie datę EOL, firma nie tylko przestanie dostarczać aktualizacje, ale planuje również usunąć wszystkie odnośniki do pobrania Flash Playera ze swojej witryny. Uniemożliwi to użytkownikom instalację oprogramowania i dalsze korzystanie z nieobsługiwanych wersji.

Adobre Flash Player nieustannie padał ofiarą hakerów. Z końcem roku Adobe całkowicie wyłączy Flash Playera i uniemożliwi korzystanie z zawartości Flash, stosując "bombę zegarową" w kodzie Flash Playera.

Ponadto Adobe zapowiedziało również, że "Zawartość Flash zostanie zablokowana w programie Adobe Flash Player po dacie EOL", sugerując, że firma dodała tak zwaną "bombę zegarową" w kodzie Flash Playera, aby uniemożliwić użytkownikom korzystanie z Playera od przyszłego roku.  Jest to jedna z najbardziej agresywnych decyzji podjętych przez firmę programistyczną w celu zablokowania użytkownikom korzystania z jej oprogramowania po osiągnięciu EOL. Powodem tych ruchów jest fakt, że Flash Player był zawsze atakowany przez hakerów i autorów złośliwego oprogramowania. Gdy Flash Player osiągnie EOL pod koniec roku, Adobe nie planuje dostarczać nowych aktualizacji zabezpieczeń, narażając użytkowników Flash na nowe luki w zabezpieczeniach i ataki.

Optymalnym scenariuszem dla Adobe jest zachęcenie jak największej liczby użytkowników do odinstalowania Flash Playera przed 31 grudnia 2020 roku. Nie wiadomo jednak jak Adobe będzie do tego zachęcać. Polecamy jednak jak najszybciej pozbyć się Flash Playera ze swoich komputerów. Adobe, wraz ze wszystkimi głównymi twórcami przeglądarek, Apple, Google, Microsoftem i Mozillą, ogłosiło koniec Flasha w lipcu 2017 roku. Twórców witryn i gier poproszono o migrację do technologii opartych na HTML5 i JavaScript, a dostawcy przeglądarek wyłączyli Flash w swoich produktach. Mimo wszystko Flash wciąż jest spotykany, choć już niedługo...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Adobe Flash Player zostanie zablokowany z końcem 2020. To koniec Flasha

 0