Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku Microsoft zapowiedział Age of Empires: Definitive Edition, ta odświeżona wersja klasycznego RTS-a trafić miała na rynek jeszcze w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało i koncern przesunął datę premiery na 2018 rok, a dopiero teraz poznaliśmy konkretny termin wypuszczenia tej produkcji na rynek.

Gigant z Redmond ujawnił właśnie, że Age of Empires: Definitive Edition trafi do sprzedaży 20 lutego. Co istotne, gra dostępna będzie za pośrednictwem sklepu Microsoft (nie trafi na Steam ani na GOG) i zagrają w nią jedynie gracze z systemem Windows 10. Nie jest to jednak nowa praktyka, jeśli chodzi o Microsoft i wydawanie przez niego gier. Jeśli zaś chodzi o Age of Empires: Definitive Edition, to jest to powrót klasycznej strategii czasu rzeczywistego sprzed 20 lat. Otrzymamy tu całą oficjalnie wydaną zawartość, zmodernizowaną rozgrywkę, zupełnie nową grafikę i liczne funkcje, które usprawnić mają zabawę. Gracze będą mogli się więc cieszyć 40 godzinami zaktualizowanej kampanii z nową narracją i zmianami tempa, toczeniem w sieci walki dla nawet 8 graczy z nowymi funkcjami i trybami rywalizacji, grafiką HD w rozdzielczości 4K i dzieleniem się swoimi tworami dzięki ułatwionej obsłudze modów. Nawet ścieżka dźwiękowa z gry została ponownie nagrana na potrzeby tej produkcji.

Age of Empires: Definitive Edition potraktować mozna jako przedsmak przed nadchodzącą pełnoprawną kontynuacją serii

Pomimo licznych nowości, jak ruch ataku, limit populacji 250-300, kontekstualne punkty zbiórki czy kolejkowanie jednostek pod prawym przyciskiem myszy, twórcy zapewniają o zachowaniu ducha oryginału. Warto też przypomnieć, że Microsoft planuje odświeżenie całej klasycznej trylogii, więc remastera doczeka się także druga i trzecia odsłona serii. Szkoda tylko, że zastosował tak niekorzystny dla nas przelicznik i gra w USA wyceniona została na 20 USD, a w Polsce zapłacimy 92,49 PLN. Warto też wspomnieć, że od 29 stycznia do premiery odbywać się będą otwarte beta testy trybu sieciowego. W trakcie targów Gamescom ujawniono także nadchodzącą kontynuację w postaci Age of Empires IV. Jak na razie wiemy jednak jedynie, że gra wyjdzie tylko na Windowsa 10 i przygotowuje ją doświadczone studio Relic. Tym samym fani Age of Empires mają sporo powodów do zadowolenia, ponieważ nie tylko otrzymają remastery poprzednich odsłon serii, ale po 12 latach od debiutu "trójki" w końcu doczekali się zapowiedzi kolejnej pełnoprawnej odsłony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery

 0