Age of Empires II: Definitive Edition właśnie otrzymało tryb Battle Royale

Age of Empires II: Definitive Edition właśnie otrzymało tryb Battle Royale

Od wielu miesięcy nieprzerwanie gry z gatunku Battle Royale cieszą się ogromną popularnością. Do najchętniej uruchamianych produkcji cały czas zaliczają się Fortnite, PlayerUnknown’s Battlegrounds czy też Call of Duty: Warzone. W pewnym momencie tryb Battle Royale dodawany był niemal wszędzie. W pewną wariację na jego temat da się zagrać nawet w FIFIE. Wydawałoby się, że to szaleństwo z czasem zacznie zanikać, ale nic z tych rzeczy. Tryb Battle Royale właśnie został dodany do kolejnej gry, której nikt prawdopodobnie nie skojarzyłbym z tego typu rozgrywką. Od teraz na grę do ostatniego żywego pozwala Age of Empires II: Definitive Edition, które – z okazji swojej rocznicy – doczekało się sporej aktualizacji. Jednak tryb Battle Royale to tylko jedna z nowości przygotowanych przez twórców gry ze studia Forgotten Empires.

Age of Empires II: Definitive Edition otrzymało dużą aktualizację, a w niej tryb Battle Royale.

Age of Empires II: Definitive Edition zostało wydane w listopadzie 2019 roku, czyli właśnie obchodzi swoją pierwszą rocznicę. Z tej okazji twórcy gry przygotowali dużą aktualizację, która wprowadza sporo usprawnień oraz nowe tryby rozgrywki. Jednym z nich jest wspominany wcześniej Battle Royale, w którym wygrywa ten, który jako ostatni pozostanie na wciąż pomniejszającej się mapie. Oprócz tego gra została wzbogacona o całkowicie nowe wydarzenie sezonowej, funkcję „szybkiej gry”, dzięki której można włączyć losową mapę, Battle Royale lub Empire Wars, zmiany w poszczególnych cywilizacja, mapach i balansie gry, poprawki między innymi ustawiania murów, a także usprawnienia wydajności i stabilności. Oprócz tego poprawek doczekał się edytor scenariuszy. Oczywiście Age of Empires II: Definitive Edition to nie jest nowa gra, a jedynie remaster produkcji, która po raz pierwszy zadebiutowała już w 1999 roku.

Przyznam szczerze, że nie wiem, jak dokładnie miałby działać tryb Battle Royale w grze strategicznej. Co więcej, nigdy nie byłem wielki fanem tego typu gier. Ani nie bawiłem się szczególnie dobrze w Fortnite, ani PlayerUnknown's Battlegrounds. Jedynie Call of Duty: Warzone na trochę dłużej przyciągnęło mnie do ekranu monitora, ale też nie była to jakaś wielka miłość, która trwałaby do dzisiaj. Dlatego dodanie takiego trybu do Age of Empires II: Definitive Edition traktuję bardziej jako ciekawostkę. Z drugiej strony lepiej mieć jakiś tryb w danej grze niż go nie mieć. Zawsze to jakieś nowe możliwości i sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Age of Empires II: Definitive Edition właśnie otrzymało tryb Battle Royale

 0