Age of Empires IV na nowych materiałach. Znamy przybliżoną datę premiery gry

Age of Empires IV na nowych materiałach. Znamy przybliżoną datę premiery gry

Age of Empires IV to najnowsza część strategii, za której powstanie odpowiada studio Relic Entertainment. Grę zaprezentowano na nowych fragmentach rozgrywki, a przy okazji poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Nie powinniśmy tutaj oczekiwać rewolucyjnych zmian względem poprzedniczek, w efekcie gracz ponownie stanie na czele jednej z dostępnych cywilizacji - do wyboru mają być europejskie, arabskie oraz azjatyckie, łącznie będzie ich osiem, chociaż na materiale pokazano cztery z nich - Chińczyków, Anglików, Mongołów oraz Delhi. Do tego pojawią się cztery historyczne kampanie fabularne. Wydaje się, że czwórka czerpie dużo elementów z drugiej osłony serii dotyczy to m.in. systemu gromadzenia materiałów czy walk, ale nie zabraknie także nowości.

Age of Empires IV zadebiutuje jesienią 2021 roku.

Same kampanie rozegrają się na przestrzeni czterech er, a ponadto dostaniemy bitwy morskie. Jest dobra wiadomość dla osób czekających na Age of Empires IV, bowiem deweloperzy wkrótce wystartują z zamkniętą betą produkcji i aby mieć szansę zyskania dostępu do niej należy zarejestrować się na specjalnej stronie.  Age of Empires IV trafi na Steam i do Windows Store jesienią 2021 roku, aczkolwiek dokładniejszy termin zostanie dopiero doprecyzowany, zapewniono jednak, że wydarzenie to nastąpi jeszcze w tym roku. Docelową platformą pozostaje wyłącznie PC. Tymczasem nie pozostaje nic innego jak obejrzeć gameplay ukazany na nowych materiałach wideo.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku do sprzedaży trafił Age of Empires III: Definitive Edition, za którego powstanie odpowiada Forgotten Empires. Nie jest to całkowicie nowy epizod, a odświeżony i dostosowany do dzisiejszych czasów oryginał z 2005 roku. W ramach Age of Empires III: Definitive Edition oprócz całej podstawowej zawartości otrzymujemy również dostęp do dwóch oficjalnych dodatków The WarChiefs i The Asian Dynasties. Największej zmianie uległa oprawa graficzna, która m.in. otrzymała wsparcie dla rozdzielczości 4K.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Age of Empires IV na nowych materiałach. Znamy przybliżoną datę premiery gry

 0