Age of Empires IV - zaprezentowano rozgrywkę. Wygląda wybornie

Age of Empires IV - zaprezentowano rozgrywkę. Wygląda wybornie

Wczorajsza konferencja Microsoftu, XO19, przyniosła liczne zapowiedzi nowych gier, ale chyba żadna nie wywołała takiej ekscytacji pecetowych graczy, jak nowa pełnoprawna odsłona kultowej serii RTS-ów, Age of Empires. Czwarta część tej strategii czasu rzeczywistego ogłoszona została dwa lata temu, ale od tego czasu praktycznie słuch o niej zaginął. Aż do teraz, ponieważ na XO19 doczekaliśmy się prezentacji nowego zwiastuna, który pokazał rozgrywkę w tej produkcji i trzeba przyznać, że gra zapowiada się wybornie, szczególnie dla fanów serii, którzy czekają na nową odsłonę już przeszło 14 lat. Zapraszamy więc do obejrzenia poniższego trailera z produkcji, która wciąż znajduje się w fazie pre-alfa, co sugeruje, że na jej premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Na XO19 doczekaliśmy się prezentacji nowego zwiastuna Age of Empires IV, który pokazał rozgrywkę w tej produkcji i trzeba przyznać, że gra zapowiada się wybornie, szczególnie dla fanów serii.

Age of Empires IV na zaprezentowanym materiale kojarzyć może się nieco z grami z serii Total War, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na skalę starć. Gry zdaje się także łączyć tematyka i realia historyczne, ponieważ nowe Age of Empires rozgrywać będzie się w średniowieczu, a na wideo widać dwie frakcje - Anglików oraz Mongołów. Gra wygląda obłędnie, a to za sprawą ogromnej liczby jednostek na ekranie, przepięknych lokacji oraz tony szczegółów. Microsoft prócz trailera przedstawił również nowe studio odpowiedzialne za grę, które nazywa się World's Edge i na jego czele stoi Shannon Loftis. Nowa ekipa wesprze w pracach Relic Entertainment, czyli głównego dewelopera, ale od teraz opiekować ma się także całą serią.

Niestety Age of Empires IV wciąż nie ma choćby przybliżonej daty premiery, więc nie należy oczekiwać szybkiego debiutu tej produkcji. Lepiej jednak, by twórcy spokojnie dopieścili grę niż mieli spieszyć się, by wypuścić niedopracowanego bubla, szczególnie RTS-a, gdzie balans rozgrywki jest niezwykle istotny. Osoby, które nie mogą doczekać się nowej odsłony, mogą jednak już odświeżyć sobie kultową „dwójkę”, ponieważ wczoraj swoją premierę na PC miało Age of Empires II: Definitive Edition i tytuł ten zbiera naprawdę dobre oceny. Czy oznacza to odrodzenie nieco zapomnianego gatunku? Niekoniecznie, ale dobrze, że coś rusza się w temacie i chętnie zobaczylibyśmy powrót innych klasycznych z serii RTS. A Wy macie jakieś typy?  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Age of Empires IV - zaprezentowano rozgrywkę. Wygląda wybornie

 0