AGESA 1.0.0.4 przyniesie ponad 100 usprawnień dla Ryzenów 3000

AGESA 1.0.0.4 przyniesie ponad 100 usprawnień dla Ryzenów 3000

Użytkownicy procesorów Ryzen 3000 instalują obecnie AGESA 1.0.0.3ABBA , czyli BIOS płyt głównych pozwalający wycisnąć maksymalną częstotliwość Boost z ich CPU, tymczasem AMD szykuje już kolejną aktualizację o nazwie AGESA 1.0.0.4, która zadebiutuje w przyszłym miesiącu i przynieść ma przeszło 100 poprawek. Informację tę ujawnił youtubowy kanał MSI oraz program MSI Insider. Eric van Beurden, czyli dyrektor ds. marketingu w MSI, przy okazji wyjaśnił, że udostępniana AGESA 1.0.0.3 ABBA pozostanie w fazie beta dla 90% płyt głównych dedykowanych procesorom Ryzen 3000, ponieważ te znajdują się już poza masową produkcją. Ważniejsze informacje zdają się jednak dotyczyć kolejnej wersji AGESA.

AGESA 1.0.0.4 zadebiutuje w przyszłym miesiącu i przynieść ma przeszło 100 poprawek.

AGESA 1.0.0.4 przyniesie ponad 100 usprawnień dla Ryzenów 3000

Przedstawiciel firmy zdradził, że MSI udostępniło już (lub lada moment to zrobi) producentom płyt głównych aktualizację mikrokodu, więc za kilka tygodni, gdy ci się z nią zapoznają i wdrożą do swoich produktów, jej finalna wersja powinna zostać udostępniona użytkownikom. Co ciekawe, AGESA 1.0.0.4 przynieść ma przeszło 100 poprawek, usprawnień i nowych funkcji. „W listopadzie możecie spodziewać się nowych BIOS-ów i te oferują dużo poprawek. Nie chodzi tu tylko o poprawki w sensie naprawiania błędów, ale również mnóstwo nowych funkcji czy usprawnień” - wyjaśnił Eric van Beurden, nie zdradzając przy okazji szczegółów, ponieważ jak sam stwierdził, to temat na przyszłość.

Na chwilę obecną nie wiemy więc, co takiego AMD gotuje dla właścicieli nowych Ryzenów, ale biorąc pod uwagę, że Microsoft zapowiedział właśnie, że nowa aktualizacja Windows przyniesie funkcję pozwalającą OS na wykorzystanie tzw. „faworyzowanych rdzeni” (czyli najwydajniejszych w CPU), być może doczekamy się poprawy jedno- i dwurdzeniowej wydajności w CPU Czerwonych. Przecieki sugerują również, że AMD przygotuje także stosowne menu do podkręcania na poziomie BIOS-a. Niewykluczone także, że część producentów jeszcze w tym miesiącu pozwoli nam przetestować AGESA 1.0.0.4 w formie bety i wtedy też powinniśmy wiedzieć więcej.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: AGESA 1.0.0.4 przyniesie ponad 100 usprawnień dla Ryzenów 3000

 0