Agony ocenzurowane na konsolach. Gracze PC będą mogli wybrać wersję

Agony ocenzurowane na konsolach. Gracze PC będą mogli wybrać wersję

Cenzura na gier w wersji na konsole nikogo już nie powinna dziwić, tym bardziej zrozumiałe jest, że polski horror tworzony przez Madmind Studiorównież musiał zostać złagodzony, by móc pojawić się na PlayStation 4 i Xbox One.

Wersja przeznaczona na PC również zostanie ocenzurowana, ale tylko chwilowo. Studio przesunęło niedawno premierę gry i zapewne jest to spowodowane dostosowaniem produkcji do wymogów cenzorów, którzy z pewnością przypisaliby Agony kategorię tylko dla dorosłych. O ile gracze nie widzą w tym nic dziwnego i z chęcią sięgają po gry zaszufladkowane jako "18+", to jednak zupełnie inny pogląd mają na to sklepu i oraz producenci konsol. W USA gry w kategorii dla dorosłych są omijanym towarem przy tworzeniu listy dostaw. Podobnie sprawa ma się z konsolami, gdzie Microsoft i Sony nie są skore do umieszczania takich produkcji w swoich wirtualnych sklepach.

Nabywcy wersji konsolowych będą za darmo mogli wymieć grę na nieocenzurowaną wersję PC

Aby obniżyć kategorię z "adults only" na "M" (Mature) przypisaną przez amerykańską organizację Entertainment Software Rating Board, twórcy Agony musieli dokonać cenzury i powycinać najbardziej kontrowersyjne elementy. Co jednak istotne, trwale okaleczone zostaną tylko edycje konsolowe, bo jak zapowiedzieli twórcy, osoby chcące posiadać pierwotną wersję, będą mogły zainstalować na PC poprawkę, która przywróci grę do stanu sprzed zabiegów cenzorskich. "Przygotowujemy specjalną poprawkę dla wersji na PC, która cofnie wspomnianą cenzurę. Chcielibyśmy zrobić to samo na konsolach, ale jest to niewykonalne z technicznego i prawnego punktu widzenia" - poinformowało studio. Warto wspomnieć, że w związku z takim zmianami, wszyscy, który kupili wersję konsolową gry, będą mogli zamienić ją na wersję pecetową.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Agony ocenzurowane na konsolach. Gracze PC będą mogli wybrać wersję

 0