AI Dungeon 2 - całkowicie nieliniowa odschoolowa przygodówka oparta o AI

AI Dungeon 2 - całkowicie nieliniowa odschoolowa przygodówka oparta o AI

Gdy mówimy o sztucznej inteligencji w grach komputerowych, myślimy przeważnie w kategoriach reakcji kontrolowanych przez komputer wrogów i NPC na nasze działania. A gdyby tak AI również napędzało narrację? Wyobraźcie sobie otwarty świat z nieograniczonymi możliwościami generowanymi przez algorytmy uczenia maszynowego. Sztuczna inteligencja tworząca w grze wideo narrację w locie naprawdę otworzyłaby możliwości prawdziwej nieliniowej rozgrywki. AI mogłoby nie tylko stworzyć historię, ale także uczyć się działań gracza, dzięki czemu gra mogłaby stać się piaskownicą nieskończonych możliwości, a każda rozgrywka byłaby całkowicie wyjątkowa. Taka wizja jest nieco bliżej rzeczywistości dzięki tekstowej grze przygodowej o nazwie AI Dungeon 2.

Oparta na sztucznej inteligencji tekstowa przygodówka zapewnia graczom prawdziwą nieliniową rozgrywkę. Można nawet założyć rockową kapelę złożoną ze szkieletów. Możliwości są nieograniczone...

AI Dungeon 2 zostało opracowane przez Nicka Waltona przy użyciu algorytmu generowania tekstu open source, opracowanego przez OpenAI. Trenował on swój system karmiąc go historiami ze strony Choose Your Story. Gra bardzo przypomina tekstowe gry przygodowe (TAG) z lat 80., na przykład Zork. Różnica polega na tym, że teraz możesz robić, co chcesz. Oldschoolowe TAG ograniczały graczy, pozwalając im jedynie podążać w określonych kierunkach, wykonywać niewielką liczbę akcji i miały bardzo liniowe fabuły. AI Dungeon 2 zmienia to całkowicie, reagując na praktycznie wszystko, co pisze gracz.

Walton powiedział, że stworzenie gry zajęło mu setki godzin, ale było "całkowicie tego warte". "AI Dungeon 2 jest pierwszym tego rodzaju" - napisał na Twitterze . "Całkowicie generowana przez AI przygoda tekstowa, która pozwala na wejście w dowolną akcję, jaką możesz sobie wyobrazić". Użytkownicy zaczynają od wybrania rodzaju przygody, w którą chcą zagrać. Gatunki obejmują gatunki takie jak mystery, apokalipsa, zombie i fantasy. Ten ostatni jest zalecany, ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej dopracowany styl, w którym więcej historii tego typu zostało wprowadzonych do sztucznej inteligencji. Następnie gracze wybierają typ postaci i wprowadzą imię. Stamtąd AI przejmuje kontrolę i.... sprawdźcie sami. Bądźcie tylko cierpliwi, bo uruchomienie może zająć nawet 2 minuty.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AI Dungeon 2 - całkowicie nieliniowa odschoolowa przygodówka oparta o AI

 0