AI wprowadza rewolucję w usługach chmurowych

AI wprowadza rewolucję w usługach chmurowych

Usługi chmurowe cieszą się coraz większą popularnością w świecie biznesu. Cloud computing pozwala na pełne wykorzystanie technologii takich jak sztuczna inteligencja. Huawei niedawno zaprezentował swoje innowacyjne rozwiązanie - Pangu Model 3, które wykorzystuje AI do usprawnienia procesów w różnych sektorach, takich jak przemysł wydobywczy czy farmaceutyczny.

Usługi chmurowe dla biznesu cieszą się coraz większą popularnością. Według raportu PMR Market Expert* cloud computing stanowi kluczowy element strategii biznesowej już w co piątym przedsiębiorstwie. Jest to odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość, która wymaga szybkiego reagowania na zmiany i sprawnego wprowadzania usprawnień, jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. W badaniu PMR aż 44% przedsiębiorców wskazało, że to właśnie możliwość wprowadzania innowacji jest głównym powodem do korzystania z usług chmurowych.

Co wpływa na tak duży sukces? Technologia chmurowa umożliwia korzystanie z zaawansowanych, skalowalnych zasobów obliczeniowych na żądanie. Pozwala to na skuteczne wprowadzanie innowacji, zarządzanie zwiększonym ruchem i szybsze reagowanie na nieprzewidziane sytuacje. Huawei Cloud, wykorzystując najnowsze technologie oparte na uczeniu maszynowym AI, przenosi ten obszar na nowy poziom. Najnowsze rozwiązanie Pangu Models 3.0 pomaga firmom w efektywnym wykorzystaniu AI w różnych sektorach.

Wierzymy, że technologie takie jak rozwiązania chmurowe czy sztuczna inteligencja są kluczem do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Każda rozwijająca się firma musi sprawnie wprowadzać kolejne ulepszenia i innowacje, dlatego opracowaliśmy unikalne modele AI Pangu Models 3.0, które pomagają przedsiębiorstwom w łatwy sposób budować własne rozwiązania oparte na uczeniu maszynowym z uwzględnieniem specyfiki danego sektora przemysłu. Jesteśmy przekonani, że tego typu rozwiązania usprawnią znacząco proces wdrażanie w firmach rozwiązań, opartych na sztucznej inteligencji zwiększając tym samym stopień ich dojrzałości cyfrowej – podkreśla Witold Walczak, Country Director Huawei Cloud Polska.

Huawei

Przykładem jest przemysł górniczy w Chinach, gdzie dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego Pangu Models 3.0, specjaliści byli w stanie opracować szereg funkcjonalnych scenariuszy działań. Jednym z usprawnień jest monitorowanie procesu produkcji za pomocą AI, co pozwala na natychmiastowe reagowanie na nieprawidłowości w działaniu maszyn lub naruszeniu zasad BHP, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo pracy.

Pangu Models 3.0 znalazł zastosowanie także w przemyśle farmaceutycznym, w którym pomógł usprawnić proces wprowadzania nowych leków na rynek. Dzięki tej technologii stworzono unikalną architekturę konwertującą struktury molekularne na wartości liczbowe, co ułatwiło dokładne przewidywanie struktury i atrybutów cząsteczki leku.

Huawei Cloud Pangu 3 również odnosi sukcesy w Europie. Dzięki szybkości obliczeń i możliwości operowania wieloma zmiennymi przez cloud computing technologia ta jest niezwykle przydatna w prognozowaniu pogody. Europejska Agencja Meteorologiczna korzysta z metody uczenia maszynowego zawartego w usłudze Pangu Weather, co może przyniosło przełom w bardziej precyzyjnym prognozowaniu w porównaniu do tradycyjnych metod numerycznego przewidywania pogody. Rozwiązania Huawei, takie jak Huawei Cloud wraz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego Pangu Models 3.0, umożliwiają firmom sprawnie wprowadzać innowacje, zwiększać konkurencyjność, efektywność i bezpieczeństwo pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Cloudhuawei.

*(Raport PMR Market Experts „Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2023 – Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2023-2028. Wpływ inflancji i wojny w Ukrainie”, luty 2023.)

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AI wprowadza rewolucję w usługach chmurowych

 0