AI zagra przeciw czołowym graczom Dota 2 na The International 2018

AI zagra przeciw czołowym graczom Dota 2 na The International 2018

Grupa badawcza OpenAI planuje dokonać pokazu możliwości sztucznej inteligencji, wystawiając ją przeciw czołowym zawodnikom Dota 2 podczas zawodów The International 2018.


Dota 2 jest jedną z najpopularniejszych gier esportowych na świecie. Profesjonalne drużyny toczą każdego roku boje podczas rozgrywek The International, światowych zawodów, podczas których 18 zespołów walczy ze sobą o jedną z największych wygranych w branży. W ubiegłym roku pula nagród wynosiła 24 miliony dolarów USD. OpenAI to organizacja non-profit, która posiada wsparcie m.in. Elona Muska i firm pokroju Microsoft i Amazon. Ich celem jest stworzenie bezpiecznego AGI (Artificial General Intelligence) i upewnienie się, że korzyści płynące z AGI są tak rozpowszechnione jak to tylko możliwe. Jednym ze sposobów w jaki tworzona przez OpenAI sztuczna inteligencja jest szkolona, to pozwolenie jej grać przeciw sobie samej.

Do nauki nie wykorzystano żadnych danych wprowadzonych przez człowieka. Sieć neuronowa sama uczy się jak grać w Dota 2

Ekipa chce przekroczyć narzucony sobie poziom, sprawiając, że AI będzie w stanie pokonać możliwości człowieka w złożonej grze jak StarCraft czy Dota. Analogicznym dokonaniem w przeszłości, było nauczenie AI grać w szachy. Złożone gry wideo jednakże są wstępem do poznania bałaganu i ciągłej natury prawdziwego świata. Ekipa ma nadzieję, że system, który podoła skomplikowanym grom, będzie na tyle wszechstronny, by radzić sobie z aplikacjami poza grami. Dota 2 jest na tyle skomplikowaną produkcją, w której gracz musi skupiać się na elementach mikro i makro, gdzie rozgrywka cały czas się zmienia. Dota 2 jest idealną grą do przetestowania jak sztuczna inteligencja poradzi sobie z fizycznym graczem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AI zagra przeciw czołowym graczom Dota 2 na The International 2018

 0