AIDA64 potwierdza nowy high-endowy model karty GeForce RTX

AIDA64 potwierdza nowy high-endowy model karty GeForce RTX

AIDA64 to program, który przeważnie wykorzystywany jest do diagnostyki komputera czy też jako narzędzie testowe, ale często jest też źródłem informacji na temat niezapowiedzianych jeszcze produktów i tak też jest w tym przypadku. Tym razem aplikacja ujawniła bowiem nową kartę graficzną GeForce RTX T10-8 od NVIDII, bazująca na topowym układzie graficznym z rodziny Turing, czyli TU102. Obecnie na rynku znajdują się cztery produkty korzystające z tego GPU: skierowane do graczy high-endowe modele GeForce Titan RTX i GeForce RTX 2080 Ti oraz dedykowane profesjonalnym zastosowaniom Quadro RTX 8000 i Quadro RTX 6000. Z danych ujawnionych przez AIDA64 wynika zaś, że zielona ekipa szykuje właśnie kolejną kartę graficzną z TU102 na pokładzie.

Z danych ujawnionych przez AIDA64 wynika zaś, że zielona ekipa szykuje właśnie kolejną kartę graficzną z TU102 na pokładzie.

AIDA64 potwierdza nowy high-endowy model karty GeForce RTX

GeForce RTX w nazwie jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z kolejną kartą graficzną dedykowaną graczom i niestety to na chwilę obecną jedyna wskazówka odnośnie tego sprzętu. Możemy jednak pospekulować i wydaje się, że najbardziej prawdopodobne jest rozszerzenie przez NVIDIĘ nowej serii kart graficznych SUPER o model GeForce RTX 2080 Ti SUPER(tym bardziej, że o takowym wspominały już wcześniejsze przecieki), choć niewykluczone jest też także coś na wzór GeForce Titan RTX Black. Aczkolwiek GeForce Titan RTX posiada już całkowicie odblokowany układ graficzny TU102, więc pierwsza opcja zdaje się być sensowniejsza, chyba że producent zdecyduje się jedynie na przyspieszenie zegarów i/lub zwiększenie pojemności pamięci VRAM (to z kolei mogłoby niekorzystnie wpłynąć na sprzedaż modelu Quadro RTX 6000). Miejmy nadzieję, że tajemnica ta wyjaśni się wkrótce.

Jeśli zaś chodzi o wydajność, to już GeForce Titan RTX oraz GeForce RTX 2080 Ti oferują bardzo zbliżone osiągi w grach, aczkolwiek różnica w cenie pomiędzy tymi grafikami jest tak duża, że NVIDIA ma tu spore pole do popisu. Zakładając, że mamy do czynienia z modelem z GeForce RTX 2080 Ti SUPER, spodziewać można się tu zwiększenia liczby rdzeni CUDA i szybszych pamięci względem GeForce’a RTX 2080 Ti. Poza tym teraz, kiedy szefowa AMD, dr Lisa Su, potwierdziła, że szykuje high-endowe modele bazujące na architekturze Navi, NVIDIA może trzymać swój nowy produkt Turing z górnej półki jako asa w rękawie. Czekamy więc na rozwój sytuacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AIDA64 potwierdza nowy high-endowy model karty GeForce RTX

 0