AIDA64 v5.70 - nowe benchmarki i wsparcie dla Vulkana

AIDA64 v5.70 - nowe benchmarki i wsparcie dla Vulkana

Wydana przez firmę FinalWire aplikacja AIDA64, to jeden z najpopularniejszych pakietów diagnostycznych na świecie. Oprogramowanie nie tylko umożliwia stałe monitorowanie parametrów pracy komputera, co należy rozumieć przez umożliwienie odczytu danych z poszczególnych sensorów, ale też udostępnia cały szereg narzędzi diagnostycznych, kontrolujących stan posiadanego oprogramowania oraz sprzętu. AIDA64 jest ponadto wykorzystywana do przeprowadzania testów komponentów, gdzie pełni rolę benchmarka. I właśnie tej ostatniej funkcjonalności dotyczy głównie udostępniona przed momentem aktualizacja v5.70, która rozszerza o program o benchmarki stosujące technikę ray tracingu, zrealizowane w oparciu o instrukcje AVX, AVX2 oraz FMA.

Najnowsze wydanie AIDA64, obok wspomnianego ray tracingu, wnosi też możliwość oceny kompatybilności hardware z API Vulkan. Istotne zmiany dotknęły również interfejsu programu, a właściwie jego współpracy z peryferiami. Posiadacze odpowiednich peryferów marek Corsair, Logitech i Razer mogą teraz wykorzystać podświetlenie RGB do prezentacji danych z czujników. Deweloperzy twierdzą, że kompatybilne z tą funkcją są wszystkie myszki powyższych producentów, o ile wyposażono je w podświetlenie RGB. Obok wspomnianych myszek, na listę kompatybilności trafiły następujące modele klawiatur: Corsair Strafe, Logitech G13, Logitech G19 oraz Logitech G19s. To jednak nie koniec przewidzianych usprawień.

Programiści zadbali wreszcie o prawidłowy odczyt danych z sensorów zasilaczy Corsair AXi, kontrolerów Koolance oraz T-Balancer, a także rozszerzyli znacząco spektrum obsługiwanych kart graficznych. Wśród nowo dodanych modeli znajdują się wybrane jednostki desktopowe oraz mobilne - R5 340X, R7 350X, GTX 920MX, GTX 930MX oraz GTX 940MX. Poza tym FinalWire zapewnia, że ich oprogramowanie jest gotowe na nadchodzące procesory AMD Zen oraz Intel Kaby Lake. Pakiet AIDA64, co stało się już niemal tradycją, można zakupić na oficjalnej stronie producenta, albo skorzystać z bezpłatnej wersji 30-dniowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AIDA64 v5.70 - nowe benchmarki i wsparcie dla Vulkana

 0