AirBar - akcesorium dzięki któremu Twój laptop przeistoczy się w urządzenie dotykowe

AirBar - akcesorium dzięki któremu Twój laptop przeistoczy się w urządzenie dotykowe

Dotykowość jest w obecnych czasach niezwykle pożądana. Na przykład, z danych Microsoftu wynika, że 97% użytkowników produktów marki Surface korzysta z funkcji dotykowych. Szwedzka firma Neonode stworzyła natomiast produkt, który pozwoli nam na korzystanie z takiej funkcjonalności na standardowych laptopach.

Akcesorium nazywa się AirBar i jest kompatybilne z większością Chromebooków (przykro nam, MacBooku) oraz laptopami na Windows 8.1 i Windows 10. Urządzenie podczepia się magnetycznie do ramki pod ekranem laptopa i nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Po połączeniu kablem USB AirBar jest gotowy do pracy - opatentowana technologia zForce Air emituje niewidzialne pole świetlne na wysokości ekranu, dzięki któremu możemy używać palców (nawet gdy zakrywają je rękawiczki).

Remo Behdasht, wicedyrektor działu urządzeń AirBar w Neonode jest dumny z produktu i podkreśla, że nie ma na rynku żadnego urządzenia w tym rodzaju. Firma Neonode chciała wyjść na przeciw ludziom, którzy chcieliby skorzystać z funkcji dotykoywch, ale byli ograniczeni ich dostępnością oraz ceną. Behdasht jest zdania, że liczba zamówień przedsprzedażowych jest najlepszym odzwierciedleniem popytu na tego typu produkt.

Urządzenie dostępne jest w wersjach dla ekranów 13,3-calowych, 14-calowych oraz 15,6-calowych. Jego cena to $69.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AirBar - akcesorium dzięki któremu Twój laptop przeistoczy się w urządzenie dotykowe

 0